Останнім часом все більше людей переживають сильну апатію та депресію. Якщо ви помітили таке у близької людини, то варто допомогти.
Самогубства є глобальною проблемою суспільної охорони здоров'я. Щороку вони стають причиною смерті понад 700 000 людей. Більшість (77%) таких випадків смерті трапляються у країнах з низьким або середнім рівнем доходу. Крім того, суїциди мають негативні наслідки для суспільства, а також соціального оточення, друзів та родичів людей, які накладають на себе руки.
На кожного загиблого внаслідок самогубства, ймовірно, припадає понад 20 осіб, які вчинили суїцидальні спроби. Це співвідношення широко варіюється в залежності від країни, регіону, статі, віку та способу вчинення суїциду.
Що ви можете зробити:
1. Знайдіть час для спокійної розмови з людиною, за яку ви побоюєтеся. Дайте йому зрозуміти, що готові слухати.
2. Порадьте людині звернутися за допомогою до медичного працівника (лікаря, психіатра) або консультанта або соціального працівника.
3. Запропонуйте його супроводжувати на прийом.
4. Якщо вам здається, що людині загрожує безпосередня небезпека, не залишайте її одну. Зверніться до служби екстреної допомоги, на гарячу лінію допомоги в кризових ситуаціях, до медичного працівника або родича людини.
5. Якщо ви турбуєтеся за стан людини, яка проживає разом з вами, сховайте побутові предмети, за допомогою яких можна завдати собі шкоди.
6. Регулярно відвідуйте людину, щоб з'ясувати її стан.
Пам'ятайте: якщо ви підозрюєте, що знайома вам людина замислюється про самогубство, поговоріть із нею про проблему. Вислухайте її, не засуджуючи, та запропонуйте допомогу.
А у вас вже були думки про самогубство?