1. Страх оцінки.Ще зі шкільних років ми боїмось того за якими критеріями нас оцінюватимуть: зовнішність, голос, одяг... Насправді, роботодавців цікавлять лише ваші знання та професійні якості, тому всі комплекси залишайте вдома.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чого бояться офісні працівники2. Страх невідомості.На першій в житті співбесіді страху невідомості позбутися практично неможливо, як і на першому побаченні. Найкраще допомагає методика "клин клином", тобто - десяток-другий співбесід. Після такого "польового" досвіду (що співбесід, що побачень) страх дрібніє навіть у самих полохливих шукачів.
3. Недовіра до фахівця з персоналу.Все ж ця людина сидить там не просто так, а виконуючи роботу. Ввічливість вам не завадить, навіть якщо будуть критичні ситуації. А раптом це ще один тест на конфліктість?
4. Незручні питання.Ставлячи запитання про особисте життя, фахівці з персоналу часто намагаються з'ясувати мотивацію кандидата. Запитання про чоловіка або бойфренда, від якого претенденти часто ніяковіють, продиктоване бажанням дізнатися, чи будуть проблемою часті відрядження. Ставлячи такі запитання, також можна з'ясувати, чи вміє претендент правильно реагувати на надто інтимні й особисті питання. А це важлива властивість для кандидата, чия професія пов'язана зі спілкуванням з людьми.
5. Страх бути відкинутим.Часто претенденти забувають, що вони теж оцінюють компанію під час співбесіди. Крім того, це не лише їм потрібна робота, а й фахівцям з персоналу потрібен відповідний кандидат, щоб закрити вакансію, щоб його роботу вважали ефективною.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як адаптуватись до роботи восени.