Голландський соціолог Геральд Молленхорст з Утрехтського університету стверджує, що кожна друга дружба закінчується протягом 7 років. В чому ж причина?
Скільки може протривати дружба?
Вчений опитав 1007 добровольців у віці від 18 до 65 і з'ясував , з ким вони обговорюють особисті справи , хто допомагає їм у ремонті або по господарству , як часто вони зустрічаються з друзями і де з ними познайомилися. Через 7 років він повернувся до дослідження та інтерв'ював 604 осіб, які брали участь у першій частині опитування. Тільки 30% старих друзів залишилися для учасників значущими персонами і тільки з 48% вони все ще підтримували хоч якісь відносини. Тим часом , розмір кола друзів і знайомих в опитаних залишався практично незмінним.
Люди шукають собі друзів серед тих людей, з якими спілкуються, - пояснює Молленхорст. Яким буде коло нових знайомств, визначають життєві обставини. Як правило, люди часто вибирають собі нових друзів з того оточення , де у них вже є друзі . Крім того, виявилося, що сьогодні кордони між професійним колом сусідами і особистими зв'язками стираються сильніше, ніж раніше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини