Справа в тому, що деякі водорості, зокрема Arabidopsis thaliana, мають особливе світлочутливе око, за допомогою якого рослина стежить за умовами освітлення і дозволяє водорості рухатися в бік світла для того, щоб запускати процес фотосинтезу і отримувати харчування. За роботу ока відповідає білок ChR2. Насправді, цей білок далеко не новий. Його вперше виокремили ще на початку 2000-х, а з середини двотисячних років використовують в оптогенетиці під час вивчення роботи нервових клітин і їхніх реакцій між собою.
У минулому році вчені виділили білок ChR2 в чистому вигляді і почали дослідження. З'ясувалося, що він може виступати в якості фактора ремоделювання хроматину (речовини хромосом, що представляє собою комплекс ДНК, РНК і білків), а також регулювати біосинтез мікроРНК.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блакитна глина і водорості проти целюлітуТаким чином можна домогтися "відновлення клітин зсередини". До того ж, впровадження ChR2 за допомогою тонкої голки в сітківку пацієнта, який втратив зір внаслідок пігментного ретиніту, дозволяє зупинити цей процес і навіть відвернути його. Як показали випробування, повністю відновити зір на цьому етапі неможливо, але до сліпих людей повертається здатність розрізняти контури предметів і обриси об'єктів, а в подальшому захворювання не прогресує.