В ході експерименту вчених з Національного інституту гігієни навколишнього середовища США, імітація випромінювання телефону, спровокувала у тварин ріст злоякісних пухлин в мозку і серці. Фахівці прийшли до висновку про те, що викликати розвиток раку здатні радіохвилі, які використовуються в роботі 2G і 3G стільникових телефонів.
В експерименті вчених було задіяно майже 200 щурів і мишей, схильних до розвитку раку. Гризуни жили в клітці, при цьому середовище їхнього життя імітувало вплив антен мобільника. Частина цих тварин була народжена самками, які піддавалися такому впливу під час вагітності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобільні телефони не дозволяють будувати сім'ї Два роки тому фахівці вже проводили схожий експеримент з впливом імітованого радіовипромінювання мобільних телефонів на організм щурів. Тоді дослідники прийшли до висновку, що випромінювання мобільника може сприяти виникненню раку мозку і серця. Однак, результати їхнього дослідження розкритикували.
У новому проекті гризуни отримували різні дози опромінення. Частина тварин провела в подібній обстановці кілька місяців, інша частина - майже два роки. Підсумки нового експерименту виявилися наступними. Вчені змогли переконатися в тому, що "опромінення радіохвилями частотою 900 і 1900 мегагерц володіє канцерогенною активністю". У мишей, на яких діяло опромінення мобільника, з'явилося багато пухлин і більшість - в печінці, серці і головному мозку.
"Радіохвилі, що використовуються в роботі 2G і 3G стільникових телефонів, можуть провокувати рак серця, печінки та інших органів", - резюмували після закінчення експерименту його організатори.