Висновок про це було опубліковано на MediicalXpress американськими медиками, котрі представляють Массачусетську лікарню загального профілю в Бостоні. На користь цієї думки фахівців говорять результати дослідження за участю 500 пацієнтів.
Дослідники встановили, що у людей, які змушені існувати в умовах постійного впливу шуму з навколишнього середовища (наприклад, проживають поблизу аеропортів або автодоріг з активним рухом). Люди схильні до інсультів та інфарктів, оскільки, рівень запалення в артеріях у них значно вищий, ніж у тих, хто живе в спокійній обстановці. Дослідження показало, що у таких людей активніше мигдалеподібне тіло головного мозку, відповідальне за регуляцію стресу і емоційних реакцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини шуму у вухахВ ході проекту 500 пацієнтів віком (в середньому) 56 років пройшли через позитронно-емісійну і комп'ютерну томографію мозку і кровоносних судин. Крім того, в місцях постійного проживання учасників фахівці заміряли рівні шумового впливу.
Показники роботи організму і стану здоров'я у добровільних учасників дослідження фіксувалися лікарями з різницею в п'ять років. За цей час жертвами інфарктів і інсультів стали 40 осіб, - в основному, всі вони жили в таких місцях, де шум був постійним.
У 2017 році дослідження швейцарських учених з Інституту тропічної медицини та охорони здоров'я, які вивчали вплив транспортного шуму на здоров'я людей, представило дані про те, що навіть незначний шум може чинити негативний вплив на людський організм. Фахівці зробили висновок, що досить шуму на рівні 40-45 децибел, щоб порушувалися механізми виділення гормону стресу і інсулінового обміну.