Вчені здійснили експеримент, в якому взяли участь 38 добровольців.
Відмінності у роботі мозку "жайворонків" і "сов"
Наукові фахівці з Великобританії, що представляють Бірмінгемський університет, знайшли важливі відмінності в мізках "жайворонків" і "сов". Про це повідомив журнал Sleep, який опублікував результати дослідження.
Вчені здійснили експеримент, в якому взяли участь 38 добровольців - 16 осіб вели спосіб життя "жайворонків", 22 людини були "совами". Середній вік учасників становив 22 роки.
В рамках експерименту в проміжку між восьмою ранку і восьмою вечора випробовувані проходили когнітивні тести, при цьому одночасно виконувалися МРТ-сканування мозкової активності людей. Таким чином в мізках "жайворонків" і "сов" були знайдені певні відмінності. Також з'ясувалося, що спосіб життя "жайворонків" більш сприятливий для здоров'я людського мозку.
"У медіальній префронтальній корі і задній поясній звивині мозку "жайворонків" зазначалося більшу кількість нейронних зв'язків, ніж в мозку "сов" у будь-який час доби", - констатували дослідники.
Раніше дослідження, що проводилося корейськими вченими, показало, що у функціях організму у "жайворонків" і "сов" є відмінності. Зокрема, було встановлено, що у "жайворонків" в організмі низький рівень ліпідів в порівнянні з "совами", тобто, вони стрункіші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини