Вчені Гетеборзького університету в Швеції з'ясували, що фізична і розумова активність в середньому віці значно знижує ризик розвитку деменції в старості, включаючи невиліковну хворобу Альцгеймера, що закінчувалася смертельним результатом.
У дослідженні, яке тривало 44 роки, взяли участь 800 шведських жінок. Серед добровольців провели опитування, в ході якого вони вказували рівень своєї розумової та фізичної активності. Розумова активність включала в себе читання і письмо, відвідування концертів, спів в хорі, вишивання і садівництво. При цьому вчені присуджували учасницям бали за кожен вид діяльності, а максимальна можлива оцінка досягала 10 балів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епідемія деменції: чому кількість хворих зростає?Залежно від результатів опитування піддослідних розділили на дві групи, в одну з яких увійшли добровольці, які набрали не більше двох балів, а в іншу - від трьох до 10 балів (56% всіх учасників). Схожим чином була оцінена фізична активність, і жінок також розділили на активну (82%) і неактивну групи (17%).
За весь час дослідження у 194 жінок розвинулася деменція, при цьому у 102 учасниць була діагностована хвороба Альцгеймера, у 27 - судинна деменція і у 41 - змішана деменція.
Виявилося, що у випробовуваних з високим рівнем розумової активності ризик розвитку хвороби Альцгеймера зменшувався на 46%, а ризик появи недоумства на 34%. Фізична активність зменшувала ймовірність судинної деменції на 52%, а змішаної деменції - на 56%.