Команда з Ruhr Universitat Bochum (Німеччина) доктор Христина Штраух і Деніз Манахан-Воган (Christina Strauch and Denise Manahan-Vaughan) почали вивчати зв'язок пам'яті і запахів ще в 2010 році. Вони оприлюднили свої висновки в квітневому випуску наукового журналу Cerebral Cortex за 2019 рік.
ДослідженняКоманда прагнула визначити, як запахи впливають на формування пам'яті в мозку. Вони створили модель тварин - лабораторних щурах, чий мозок мають багато подібних елементів і процесів з людським.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розсіяний склероз діагностують по запахуУ своєму експерименті вчені прикладали електричні імпульси до передньої грушоподібної корі щурів. Штучна стимуляція змусила гризунів думати, що їх носи обоняли запах.
Зокрема, електричне поле зубчастої звивини - частини гіпокампу - змінилося у відповідь на стимуляцію тестовим імпульсом, що свідчить про збільшення активності. Гіпокамп обробляв дані почуттів і використовував їх для формування спогадів. Це могло б підвищити ефективність інформації, що переміщається по синапсах, що значно поліпшило зберігання даних, що складають пам'ять.
"Це дослідження дає нам теоретичну основу для розуміння того, яким чином нюх грає роль у формуванні та відновленні пам'яті", - розповіла Манахан-Воган Health.News.