Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, приблизно 300 мільйонів людей у світі страждають від депресії, та існує тісний зв'язок між фізичним і психічним здоров'ям. Експерти відзначають, що кишкові бактерії можуть виробляти хімічні речовини, які в значній мірі впливають на функціонування мозку.
В ході експерименту були вивчені дані про депресію і зразки калу 1063 людей. Дослідники виявили, що у людей, що зазнали депресію, були знижені рівні двох типів бактерій. При цьому ці зміни спостерігалися навіть у тому випадку, якщо пацієнти приймали антидепресанти. Ці два типи бактерій володіють протизапальними властивостями, а запалення, як відомо, відіграє важливу роль у виникненні депресивних станів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прихована депресія: які основні симптомиКоманда вчених також вивчила геноми більше ніж 500 видів кишкових бактерій і проаналізувала їх здатність продукувати набір нейроактивних речовин, що впливають на функцію мозку. Фахівці виявили з них кілька речовин, які могли б виробляти з'єднання, пов'язані з різними психічними процесами.
Незважаючи на те, що експеримент показав чіткий зв'язок між рівнем певних бактерій в кишечнику і психічним благополуччям людини, це не означає, що одна річ безпосередньо викликає іншу, підкреслюють дослідники. Розуміння того, як кишечник і мозок пов'язані між собою, знаходиться на ранніх стадіях, тому отримані результати не можна вважати остаточними. Надалі вчені сподіваються розробити спеціальну дієту для лікування депресії, щоб люди могли уникнути використання антидепресантів.