Низький та середній рівень стресу допомагає людям уникати депресії та антисоціальної поведінки.
Користь стресу для мозку
Дослідники з Університету Джорджії встановили, що стрес, який лякає багатьох людей, може, насправді, бути корисним для мозку. Йдеться про низький або помірний рівень стресу, який допомагає певним людям виробляти стійкість перед різними неприємними подіями в житті і тим самим зменшує ризик розвитку психічних розладів на кшталт депресії та різних видів антисоціальної поведінки. Також встановлено, що низький або середній рівень стресу дозволяє людям краще долати майбутні важкі стресові події.
Якщо ви знаходитесь в умовах, коли без стресу не обійтися, то організм згодом почне виробляти якийсь механізм компенсації, що дозволяє людині жити та працювати більш ефективно. Ось цей механізм компенсації і допоможе захиститися від депресії, а також краще впоратися з важкими подіями, які очікують нас у майбутньому. Наприклад, стрес під час підготовки до іспиту сприяє особистісному зростанню.
Однак існує дуже тонка грань між корисним та шкідливим рівнем стресу. Якщо вона перетинається, то стрес дуже негативно впливає на здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Яка їжа стимулює ріст дитини?
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою