Якщо вас бодай раз у житті хапали нирки, то забути цей біль неможливо.
каміння в нирках
Але чому в когось такі болі бувають часто, а інші можуть все життя прожити без таких проблем?
Сечокам'яна хвороба проявляється формуванням каменів в органах сечовидільної системи. Найчастіше в нирках та сечовому міхурі.
Це захворювання відноситься до поліетиологічних, тобто до таких патологій, які розвиваються через безліч причин. Сечокам'яна хвороба часто є наслідком порушення обміну речовин, який може бути спровокований як зовнішніми, так і внутрішніми факторами.
До зовнішніх факторів відносяться клімат, характер і якість води, яку вживає людина, особливості ґрунту в тому регіоні, де вона живе і т. д. Існують навіть цілі регіони, жителі яких більше за інших людей у популяції схильні до сечокам'яної хвороби. Наприклад, це регіони із сухим спекотним кліматом.
Внутрішні причини також поділяються на кілька груп. Наприклад, є вроджені аномалії розвитку, такі як подвоєння сечових шляхів. Люди з подібними порушеннями перебувають у групі підвищеного ризику розвитку сечокам'яної хвороби. Крім того, до цього захворювання можуть спричиняти ендокринні проблеми, порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, а також інші патології, які потребують лікування препаратами кальцію.
У групі ризику також пацієнти з надмірною вагою і так званим метаболічним синдромом. Це ті пацієнти, які мають порушення обмінних процесів, тому каміння у них утворюється частіше. І якщо ви входите в ці групи ризику, тоді варто особливо обережно ставитися до профілактики захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою