Часто кажуть: "Посивів за одну ніч". І хоча це частіше метафора, але певний зв'язок все ж є.
сиві волосини
У тестах на мишах стовбурові клітини, які контролюють колір шкіри та волосся, піддавалися впливу стресу, спричиненого сильним болем. Американські та бразильські дослідники вважають, що цей шлях заслуговує на подальше вивчення, щоб розробити ліки, що запобігають появі сивини.
Волосся людини починає сивіти у віці близько 30 років. Але момент, коли його батьки почали сивіти, пропонує найбільше підказок щодо цього. Хоча основною причиною є природний процес старіння та гени, стрес також може відігравати важливу роль.
Біль викликає викид адреналіну та кортизолу, змушуючи серце битися швидше та підвищувати кров'яний тиск, впливаючи на нервову систему та викликаючи гострий стрес. Цей процес прискорює виснаження меланін-продукуючих стовбурових клітин у волосяних фолікулах. Через кілька днів усі стовбурові клітини, які відповідають за регенерацію пігменту, губляться. В іншому експерименті дослідники виявили, що вони можуть блокувати зміни, даючи суб'єктам гіпотензивний засіб, який лікує високий кров'яний тиск.
А коли ви почали сивіти?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як за поведінкою новонародженого зрозуміти, яким він буде в майбутньому?
Як зміцнити імунітет дитини натуральними способами?