Якщо ви відчуваєте, що робота вас дістала, то зробіть 10-хвилинну перерву. Вчені переконані, що цього вистачить.
перерви на роботі
Для боротьби з хронічним стресом та вигорянням на робочому місці часто рекомендують робити «мікроперерви» між виконанням різних завдань, відволікаючись від справ на короткий термін, не більше 10 хвилин. Вважається, що вони позитивно позначаються як на психоемоційному стані людини, так і на його продуктивності. Щоб перевірити ефективність цього підходу, вчені провели метааналіз, узагальнивши результати психологічних експериментів, які проводили різні групи за останні 30 років.
Автори використали дані 22 експериментів, присвячених ефектам «мікроперерв». Деякі з них проходили в лабораторних умовах, інші прямо на робочому місці. В одних під час перерви учасникам пропонували прогулятися чи переглянути відеоролики, в інших – переключатися на інші завдання чи допомагати колезі. Аналіз усіх цих результатів показав, що перемикання та інші заняття, так чи інакше пов'язані з роботою, не діють.
Зате якщо «мікроперерва» присвячена чомусь сторонньому, особливо фізичній діяльності на кшталт невеликої розминки чи розтяжки, то вона справді знижує рівень втоми, послаблює негативні емоції, підвищує якість сну та життя загалом. А ось на продуктивності короткі перерви не позначаються у будь-якій формі. Вчені вважають, що їх недостатньо для повноцінного відновлення сил, що потребує більшого часу.