Знаючі люди кажуть, що на пенсії життя тільки розпочинається. То як провести цей період життя максимально цікаво та щасливо?
1. Знайдіть своє коло спілкування, близьких за духом людей, з якими вам цікаво та приємно спілкуватися. З ким ви зможете отримувати нові емоції та враження. Це дозволить уникнути самотності, соціальної ізоляції та продовжить здоров'я як фізичне, так і когнітивне.
2. Не лінуйтеся. Одна з найбільших проблем людей похилого віку - гіподинамія. Намагайтеся щодня виходити з дому, навіть якщо для цього немає приводу. Контролюйте свій рівень фізичної активності, орієнтуйтеся на всім відомі 10 000 кроків і, якщо раптом відчуваєте, що мало рухаєтеся, обов'язково заповніть цю прогалину, просто зберіться ввечері на прогулянку.
3. Слідкуйте за тим, скільки ви п'єте. У дитинстві ми на 80% складаємося з води, а в похилому віці – лише на 50%. Дуже часто представники старшого покоління не випивають добову норму рідини, і це спричиняє низку проблем – кров стає густішою, а значить підвищується ризик тромбоутворення, жовч стає густою – підвищується ризик утворення каменів у жовчному міхурі, і в цілому без води складніше протікають біохімічні. процеси у всьому організмі, тому так важливо дотримуватися питного режиму.
4. Коли ви вирушаєте на прийом до лікаря, підготуйте список усіх ліків, які ви приймаєте, із зазначенням доз та кратності прийому. Як правило, у людей похилого віку це кілька препаратів, і іноді буває складно перерахувати все по пам'яті. А для лікаря це дуже важлива інформація, тому що кожен препарат має свої побічні дії. Це допоможе йому дати вам правильні рекомендації та призначити ефективніше лікування.
5. Завжди намагайтеся зберігати позитивний настрій, починайте свій день із добрих і приємних думок. Розплющивши вранці очі, згадайте про щось хороше і з вдячністю зустрічайте кожен новий день.
Лишень спробуйте жити за цими правилами, і ваше життя покращиться.