Інколи буває, що людина почувається зовсім не на свій вік. Як бути молодшим, аніж написано в паспорті?
Вік, який ви відчуваєте, відмінний від біологічного, називають «суб'єктивним віком». Дослідження Сеульського національного університету та Університету Йонсей у Південній Кореї показало, що люди, які почуваються молодшими за свій вік, з роками виявляють менше ознак фізичного старіння мозку. Іншими словами, молодий суб'єктивний вік справді може позитивно впливати на роботу мозку і на те, наскільки швидко він структурно старіє.
Тому не соромтеся робити те, що змушує вас почуватися молодими. Наприклад, до свого улюбленого плейлисту, наповненого піснями юності, додайте кілька сучасних і яскравих композицій. Ностальгія за минулим підсвідомо змушує відчувати тягар прожитих років! У той же час сучасні тренди допомагають почуватися крутішими, життєрадіснішими і молодшими.
Канадські та іспанські дослідники стверджують, що у людей, які володіють двома мовами, більш централізовані та спеціалізовані нейронні зв'язки. За версією вчених, білінгвізм змушує мозок «відбирати» інформацію більш ефективно, що економить енергію мозку та допомагає зберегти його молодість. Як не дивно, у людей, які знають і розмовляють лише однією мовою, активніше експлуатуються лобові частки головного мозку, що прискорює «знос» нейронів та підвищує ймовірність розвитку когнітивного старіння та деменції. Відповідно, у білінгвів цей процес йде повільніше, і ризики когнітивних порушень нижчі.
Тому йдіть у ногу з часом, вчіть мови, а мозок вам за це буде лише вдячним!