Вчені Науково-дослідного інституту в дитячому медичному центрі американського штату Юта з'ясували, як заняття спортом зміцнюють людський організм
Механізм впливу спорту на імунітет і кістки
Фахівці досліджували клітини рецептора лептину, вони виробляють остеолектін. Пері-артеріолярні клітини є такими, які швидко діляться, недовговічними, їх число збільшується після перелому і зменшується в процесі старіння. Вони розташовуються беруть участь в синтезі стовбурових клітин, з віком їх зростання зменшується.
Вчені провели експеримент з мишами. У клітці з гризунами встановили бігові колеса, і миші таким чином постійно займалися фізичними вправами. В результаті цих тренувань м'язи гризунів зміцнилися. Лабораторне дослідження показало збільшення остеолектін-клітин навколо артеріольних.
Фахівці після експерименту прийшли до висновку, що регенерація клітин в кістковому мозку відбувається за рахунок механічної стимуляції. При фізичному навантаженні і напружених, постійних тренуваннях імпульс передається в кістковий мозок. Це призводить до оновлення кісткоутворюючих клітин, тому зміцнюються імунітет і кісткова тканина.