Постійна активність, пошук мети у житті, повільний прийом їжі – таких принципів дотримуються японські довгожителі. Японія вважається країною із найвищою тривалістю життя. Жителі цієї держави традиційно дотримуються низки принципів, які дозволяють їм залишатися здоровими та щасливими з роками
Японія відома низьким рівнем смертності від ішемічної хвороби серця та раку. Ці захворювання є одними із найчастіших причин ранньої смерті. У звіті, опублікованому в журналі Nature, дослідники заявили, що низький рівень поширеності цих недуг у Японії пов'язаний із культурою харчування.
Серед населення мало людей із ожирінням. Японці їдять менше червоного м'яса та більше риби з рослинними продуктами. Вони також переважно п'ють зелений чай без цукру.
Проте не лише продукти харчування впливають на японське довголіття. Є й інші ключові фактори.
Самореалізація, пошук мети у житті
"Ікігай" - японський еквівалент "радості життя". Ця давня філософія вчить тому, що людина має шукати радість та мету в житті, а не просто існувати. При цьому мета має полягати у визначенні особистої місії. Того, що подобатиметься і добре виходитиме і одночасно приноситиме користь світові. На думку психологів, це призводить до підвищення самооцінки та кращої якості життя.
Пішки, а не машиною
Середньостатистичний японець любить залишатися активним, ходити, підніматися сходами, сидіти навпочіпки. Замість машини він волітиме йти на роботу пішки або сісти на поїзд. Крім того, замість сидіння на стільцях та диванах вони часто просто сидять на підлозі. Деякі дослідження стверджують, що сидіння на підлозі сприяє довголіттю. Це пов'язано з тим, що здатність людини вставати з підлоги без допомоги рук говорить про її хороший фізичний стан.
Повільний прийом їжі
У Японії сім'ї їдять разом, сидячи на підлозі та використовуючи палички для їжі, що значно уповільнює процес їди. Крім того, японці подають менші порції і самі по собі віддають перевагу повільному стилю харчування.
Їсти не до повного насичення
Японська практика "Хара Хаті Бу" передбачає певний метод харчування. Він полягає в тому, що потрібно їсти доти, доки людина не буде ситий на 80%. Зазвичай мозку потрібно щонайменше 20 хвилин, щоб отримати сигнал від організму про відчуття насичення. Тому через стіл рекомендується виходити з легким почуттям голоду. Він пройде, коли мозок повністю "переварить" отриману їжу.
Часті чаювання
Кожен, мабуть, чув про японську чайну церемонію. Відомо, що чай багатий на антиоксиданти, які зміцнюють імунну систему, допомагають боротися з раком, сприяють травленню, підвищують рівень енергії та регулюють кров'яний тиск. А це безпосередньо впливає на здоров'я та довголіття.