До невтішніх висновків дійшли американські вчені: у підлітків, які перенесли коронавірус, цукровий діабет виявляється значно частіше, ніж у їх однолітків
Як випливає з публікації Центру контролю за інфекційними захворюваннями США , вчені проаналізували випадки захворюваності на діабет серед американців до 18 років, зафіксовані з березня 2020 до червня 2021 року. В рамках дослідження було вивчено медичні картки понад 800 тисяч юних пацієнтів. Було встановлено, що у групі тих, хто переніс коронавірус, діагноз "сахарний діабет" ставився у 316 випадках на 100 тисяч людей. Серед тих, хто на коронавірус не хворів, діабет був виявлений у 118 випадках на 100 тисяч пацієнтів. Таким чином, невтішний діагноз після COVID-19 підліткам ставився у 2,6 рази частіше. Більше того, вчені також з'ясували, що більш ніж 25 відсотків ризику діабету зростає серед тих підлітків, хто переніс ГРВІ.
Поки що в американських лікарів немає однозначної відповіді, що викликає зростання кількості випадків діабету серед підлітків, що перехворіли на коронавірус. Висловлюється гіпотеза про те, що це може бути пов'язано з тим, що нові хворі - це юнаки та дівчата, у яких раніше був виявлений переддіабет, це стан, коли в крові постійно перевищено сахар, але це ще не діабет і при дотриманні рекомендацій лікарів до справжнього діабету може не дійти. Але коли підлітки з таким діагнозом захворювали на коронавірус, їх підшлункова залоза починала функціонувати в умовах підвищеного навантаження, у тяжких випадках неповнолітні навіть переживали цитокіновий шторм, що призводило до змін у метаболізмі глюкози та переддіабетичний стан трансформувався у діабет.
При лікуванні коронавірусу часто використовуються стероїди. Згідно з іншою версією, вони можуть викликати підвищення цукру в крові і призводити до розвитку діабету.
Але залишковий зв'язок ні з ліками, ні з "атакою" коронавірусу на підшлункову залозу не встановлено.
Автори дослідження зазначають, що з огляду на підвищені ризики лікарям необхідно вимірювати цукор у крові у підлітків, які перехворіли на коронавірус. Особливо слід насторожитися, якщо юні пацієнти постійно відчувають жажду, голод, втрачають вагу, у них часто сечовипускання та їх регулярно нудити. Тоді обов'язково варто здати аналізи, щоб унеможливити діабет.