Вчені з Університету Кентуккі та Мічиганського університету провели ряд досліджень про зв'язок «хорошого» холестерину і боротьби організму в ймовірності сепсису — бактеріального зараження крові — і навіть із зараженням, що вже почалося
Холестерин виявився здатним захистити організм людини від сепсису
Як повідомляється, експерименти на мишах показали, що тварини, у яких був високий рівень ліпопротеїнів високої щільності, або великі молекулярні комплекси з ліпідів і білків, які і називають корисним для організму «хорошим» холестерином, менше схильні до сепсису.
Це підтверджують і клінічні спостереження за людьми: у хворих на сепсис рівень «хорошого» холестерину зазвичай нижчий, ніж у здорових, і чим він нижчий, тим гірший клінічний прогноз. Причому серед піддослідних мишей багато тварин виживали навіть у разі зараження — якщо вони мали високий рівень необхідного організму холестерину. Вчені пов'язують це із впливом холестерину на імунітет.
Як зазначається, у клінічній практиці застосовуються синтетичні аналоги «хорошого» холестерину, які використовуються для боротьби із серцево-судинними захворюваннями у людей. Можливо, такі препарати зможуть виконувати й описані вище функції.