Новий метод зниження ваги, спрямований на перепрограмування потягу до шкідливої їжі, підійде тим, кому не допомагає дієта та фізичні навантаження. Спостереження за людьми, які змогли його освоїти, показало, що ефект зберігається у довгостроковій перспективі
Вчені вигадали, як навчити мозок відмовитися від переїдання
Розроблений вченими з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго експериментальний метод зниження ваги призначений для людей, які зазнають сильних внутрішніх сигналів голоду, через що їм вкрай важко чинити опір їжі. Наприклад, відома теорія поведінкової сприйнятливості заснована на уявленні про те, що генетично успадковані смакові відчуття та харчове середовище в сукупності наражають людину на більш високий ризик ожиріння. Саме для таких людей вчені розробили новий підхід для зниження ваги, в основі якого лежить теорія поведінкової сприйнятливості.
"Для цих пацієнтів недостатньо поведінкових змін, тому ми вигадали альтернативний підхід", - пояснив співавтор дослідження Керрі Бутель.
Вчені працювали над тим, щоб навчити добровольців відстежувати ситуації, думки, настрій та умови довкілля, які сприяли переїданню. Крім того, у стані ситості людям пропонували дуже бажані продукти, а потім їх навчали навичкам подолання компульсивного потягу до їжі.
Експеримент проводили протягом 12 місяців. Вчені порівняли ефект від нової вдосконаленої програми та стандартної поведінкової терапії, а також оцінили додатковий ефект від дієти з обмеженням калорій.
Результат у втраті ваги виявився рівним, однак у довгостроковій перспективі лише учасники нової програми показали стабільність у підтримці оптимальної маси тіла.
«Наші результати демонструють, що вплив на механізми апетиту особливо важливий для зниження ваги у людей, яким важко чинити опір їжі. Тому ці інструменти можуть бути використані у персоналізованому медичному підході», — сказав Бутель.
В іншому дослідженні повідомляється про те, що зміна раціону допомагає не лише знизити вагу, а й упоратися із запаленням. Вчені встановили, що швидко запобігти запальній реакції в організмі можна за рахунок виключення з раціону насичених жирних кислот.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен