Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Остеосаркома

Категорія: 

Остеосаркома - надзвичайно злоякісна пухлина, яка є однією з найпоширеніших злоякісних пухлин кісток (частота її становить 30-60 %). Це новоутворення спостерігається переважно у чоловіків молодого і середнього віку. В анамнезі нерідко є дані про травму кісток. Новоутворення локалізується в основному в метафізах і метадіафізах трубчастих кісток. Одним з основних симптомів хвороби є біль, який з ростом пухлини посилюється і стає нестерпним. На місці ураження визначають пухлину, яка не має чітких контурів, є щільною, помірно болючою; розміри її бувають різні. При великих пухлинах шкіра напружена, гаряча на дотик, з розширеними підшкірними венами. Часто спостерігаються порушення функції кінцівки, обмеження рухомості суглобів, патологічні переломи (у 5-10 % хворих). Ріст пухлини швидкий, рано з'являються гематогенні метастази в легенях.

Діагностика остеосаркоми


Діагностують новоутворення на підставі даних рентгенологічного дослідження. Для остеолітичної форми характерна поява кісткового дефекту з нерівними, «з'їденими» краями. Пухлина руйнує окістя й утворює шпору. При остеобластичній саркомі внаслідок росту пухлини кістка веретеноподібно потовщується, ущільнюється. Вона, наче муфтою, охоплюється пухлиною, яка відтісняє окістя і призводить до утворення кісткових голок, що розташовані перпендикулярно до поверхні кістки. Неодмінний супутник остеогенної саркоми - остеопороз.
Найточнішим методом діагностики є морфологічне дослідження. Використовують також радіонуклідне дослідження.

Лікування остеосаркоми


Основним методом лікування є хірургічний - ампутація або екзартикуляція. Останніми роками частіше застосовують передопераційну променеву терапію, а також поліхіміотерапію.
Прогноз несприятливий.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus