Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Переломи скроневої кістки

Категорія: 

Тяжкі травми голови з переломом основи черепа в 25 % випадків призводять до незворотних ушкоджень вуха. Розрізняють поздовжні й поперечні переломи піраміди скроневої кістки. При поздовжньому переломі з вуха витікає кров або спинномозкова рідина; відзначається зниження слуху, рідко (у 10-25 % випадків) - параліч лицевого нерва; вестибулярні розлади відсутні. Не можна промивати вухо, проводити нестерильні маніпуляції у ньому! Рідко, коли лінія перелому проходить і по соскоподібному відростку, кровотеча з слухового проходу може бути сильною. У такому випадку необхідна туга тампонада слухового проходу, після чого хворого негайно направляють у ЛOP-відділення. При поперечному переломі піраміди спостерігаються глухота, вестибулярні розлади (запаморочення, блювання), параліч лицевого нерва, витікання спинномозкової рідини через ніс. При отоскопії визначають, що барабанна перетинка синюшна, без ушкоджень.
Лікування проводять у стаціонарі. Хворого і його рідних слід поінформувати про те, шо в подальшому житті для потерпілого існує небезпека розвитку середнього отиту, отже, при появі будь-яких хворобливих відчуттів він має одразу звертатися до лікаря. Оскільки щілина в кістці закривається лише сполучною тканиною, то і після загоєння інфекція може легко потрапити у порожнину черепа.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus