Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Рак печінки

Категорія: 

Рак печінки - злоякісна пухлина епітеліального походження.
Серед усіх злоякісних захворювань становить 1 -2 %. Хворіють частіше чоловіки. Велике значення у виникненні раку печінки мають цироз печінки і паразитарні захворювання: амебіаз, опісторхоз. Розрізняють первинний і вторинний рак печінки. Первинний рак розвивається з елементів печінкової тканини, вторинний - метастатичний. Первинний рак печінки може виникати з печінкових клітин (гепатоцелюлярний рак, злоякісна гепатома) і з епітелію жовчних ходів (холангіоцелюлярний рак, злоякісна холангіома).
Для злоякісної гепатоми більш характерний ріст у вигляді множинних вузлів на фоні циротично зміненої печінки. Злоякісна холангіома росте частіше уніцентрично, утворюючи масивний вузол. Початкові ознаки первинного раку печінки невиразні, нерідко завуальовані клінікою цирозу.

Клініка раку печінки


Клінічна картина хвороби в пізніших стадіях складається із загальних симптомів, зумовлених пухлинною інтоксикацією (слабість, втрата апетиту, зменшення маси тіла, недокрів'я, жовтяниця, підвищення температури тіла), і локальних проявів, до яких належать відчуття тяжкості, тиснення і біль у правій підреберній ділянці та надчерев'ї. Збільшення печінки і наявність пухлини - найчастіші діагностичні ознаки раку печінки. Крім того, низка клінічних симптомів спричинюється явищами портальної гіпертензії (асцит, набряк нижніх кінцівок, кровотеча з вен стравоходу). Жовтяниця спостерігається не завжди (пересічно у 40 % випадків) і виникає внаслідок стиснення пухлиною жовчних шляхів.

Діагностика раку печінки


Діагностика раку печінки в ранніх стадіях хвороби надзвичайно складна. Позитивну реакцію на ембріональний білок у крові (альфа-фетопротеїн) вважають специфічною для гепатоцелюлярного раку. Уточненню розмірів і форми печінки сприяє оглядова рентгенографія на фоні пневмоперитонеуму. Особливу діагностичну цінність має трансумбілікальна портогепатографія. На місці пухлинних вузлів виявляють безсудинні зони. На сканограмах печінки із застосуванням радіоактивних ізотопів спостерігаються холодні (німі) зони. Важливими діагностичними методами є черезшкірна пункція пухлини печінки для цитологічного дослідження, а також лапароскопія. За допомогою ультразвукового дослідження виявляють вогнищеві зміни у 85 % хворих на рак печінки.

Лікування раку печінки


Хірургічне лікування первинного раку печінки полягає в резекції правої або лівої частки печінки. Його проводять лише при ізольованих, вузлуватих формах пухлини. Хіміотерапія полягає як у внутрішньосудинному введенні хіміопрепаратів (тіотеф, 5-фторурацил, метотрексат), так і в регіонарній перфузії після катетеризації пупкової вени.
Прогноз несприятливий. Перебіг хвороби швидкий, прогресуючий.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus