Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Телеангіектазія

Категорія: 

Телеангіектазія спадкова геморагічна (хвороба Рандю-Ослера) - хвороба, що розвивається внаслідок стоншення судинної стінки через недорозвинення субендотеліального шару і порушення локального гемостазу. Передається за аутосомно-домінантним типом.

Клініка телеангіектазії


На шкірі і слизових оболонках є розширені капіляри і дрібні артерії (телеангіектазії), які періодично кровоточать. Телеангіектазії з'являються переважно у віці 6-10 років, з часом число їх збільшується. Локалізація: губи, крила носа, щоки, язик, слизові оболонки рота і носа. Телеангіектазії знаходять також на волосистій частині голови, кінчиках пальців, слизових оболонках внутрішніх органів. Найчастіше спостерігається носова кровотеча, яка виникає після незначної травми або спонтанно. Інколи вона досить сильна, потребує невідкладної допомоги. Особливо небезпечні легеневі та шлунково-кишкові кровотечі. Захворювання може ускладнитися хронічною залізодефіцитною анемією.

Діагностика телеангіектазії


В діагностиці важливе значення належить сімейному анамнезу та наявності телеангіектазій за відсутності порушень гемостазу.

Лікування телеангіектазії


Лікування спрямовують на зупинку кровотечі. Призначають місцеве зрошення охолодженим 5 % розчином амінокапронової кислоти, припікання слизової оболонки носа трихлороцтовою кислотою, ляпісом; проводять діатермокоагуляцію. Стала носова кровотеча є показанням до задньої тампонади носа. Слід запобігати травматизації слизових оболонок і шкіри в місцях наявності телеангіектазій. Протипоказане застосування продуктів і лікарських засобів, які пригнічують агрегацію тромбоцитів (алкоголь, ацетилсаліцилова кислота, оцтові приправи). При залізодефіцитній анемії призначають препарати заліза.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus