Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиДекасан

ТОВ Юрiя-Фарм, Україна


Інструкція


Загальна характеристика:

хiмiчна назва: 1,10-дека метилен-біс (N,N-диметил-ментоксикарбонилметил)-амонію дихлорид;

основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: безбарвна, прозора рiдина;

склад: 1 мл розчину мiстить 0,2 мг декаметоксину;

допомiжнi речовини: натрiю хлорид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин.

Фармакотерапевтична група. Антисептичнi та дезінфiкуючi засоби. Код АТС D08А.

Фармакологiчнi властивостi.

Фармакодинаміка. Антимiкробний протигрибковий препарат, який концентрується на цитоплазматичнiй мембранi (ЦПМ) мiкробної клiтини i з'єднується з фосфатидними групами лiпiдiв мембрани, порушуючи проникнiсть ЦПМ мiкроорганiзмiв. Декаметоксин має виражений бактерицидний вплив на стафiлококи, стрептококи, дифтерiйну та синьогнiйну палички, капсульнi бактерiї та фунгiцидну дiю на дрiжджi, дрiжджоподiбнi гриби, збудники епiдермофiтiї, трихофiтiї, мiкроспорiї, еритразми, деякi види плiсневих грибiв (аспергiли, пенiцили), протистоцидну дiю на трихомонади, лямблiї, вiрусоцидну дiю на вiруси. Високоактивний вiдносно мiкроорганiзмiв, стiйких до антибітикiв. Утворення стiйких до декаметоксину форм при тривалому застосуваннi вiдбувається повiльно i не перевищує ефективних концентрацiй препарату. Бактерiостатичнi (фунгiстатичнi) концентрацiї подiбнi до його бактерицидних (фунгiцидних), вiрусоцидних, протистоцидних концентрацiй. У процесi лiкування препаратом пiдвищується чутливiсть антибiотикорезистентних мiкроорганiзмiв до антибiотикiв.

Фармакокiнетика. Препарат практично не всмоктується слизовими оболонками, неушкодженою шкiрою та рановою поверхнею.

Показання для застосування. Лiкування гнiйничкових бактерiальних та грибкових захворювань шкiри, мiкробної екземи, гнiйно-запальних уражень м'яких тканин (абсцеси, карбункули, флегмони, фурункули, гнійнi рани, панарицiї); стоматологiчні захворювання (стоматити, виразково-некротичний гiнгiвiт, дистрофiчно-запальна форма пародонтозу I - II ступеня в стадiї загострення).

Також показаний при абсцесi легенiв, бронхоектатичнiй хворобi, кiстознiй гiпоплазiї

легенiв, ускладненiй нагноюванням, хронiчному бронхiтi у фазi загострення, хронiчному тонзилiтi, ангiнi, носiйствi стафiлококiв та дифтерiйних паличок, виразковому колiтi, пара проктитi.

У гiнекологiчнiй практицi – для лiкування кандидозу слизової оболонки пiхви, запальних захворювань генiталiй мiкробного походження, перед пологової санацiї пологових шляхiв, лiкування пiсляпологового ендометриту.

Гiгiєнiчна дезiнфекцiя шкiри рук медперсоналу та гумових рукавичок пiд час обстеження хворих та виконання медичних манiпуляцiй та малих хiрургiчних втручань, передстерилiзацiйної дезiнфекцiї медичних iнструментiв та дiагностичного обладнання з металiв, гуми, полiмерних матерiалiв та скла.

Спосiб застосування та дози. При гнiйних та грибкових ураженнях шкiри, гнійних ранах розчин використовують у виглядi промивань, примочок. Для лiкування проктиту i виразкового колiту теплий розчин вводять у виглядi клiзм по
50 - 100 мл 2 рази на добу до повного зникнення ознак гострого запалення. Норицi при хронiчному пара проктитi промивають Декасаном® щодня протягом 3 - 4 дiб. Для промивання сечового мiхура у дорослих розчин декаметоксину застосовують пiсля попереднього розведення 1:7 очищеною водою в дозi 500 - 600 мл (на курс лiкування
7 - 20 промивань).

Ураження слизової оболонки порожнини рота лiкують шляхом аплiкацiї по
25 - 50 мл протягом 10 - 15 хв або полоскання (100 - 150 мл). Дистрофiчно-запальну форму пародонтозу I - II ступеня в стадiї загострення лiкують шляхом iригацiї теплим розчином патологiчних карманiв ясен (50 - 70 мл) або аплiкацiй на ясна до затухання запальних явищ. Хворим з кандидозним ураженням слизової оболонки рота, виразково-некротичним гінгівітом призначають полоскання порожнини рота (100 - 150 мл) 4 рази на добу протягом 5 - 10 днiв.

Лiкування кандидозу мигдаликiв, хронiчного тонзилiту проводять промиванням лакун пiднебiнних мигдаликiв (50 - 75 мл на промивання).

Санацiю носiїв стафiлокока, дифтерiйної палички проводять шляхом полоскання розчином зiва, промивання лакун, зрошування носоглотки, мигдаликiв. Лакуни промивають 3 - 5 разiв через день.

При абсцесi легенiв, бронхоектатичнiй хворобi, кiстознiй гіпоплазiї легень, ускладнених нагноюванням, хронiчному бронхiтi у фазi загострення Декасан вводять ендобронхiально:

– через мiкротрахеостому по 25 - 50 мл 1 - 2 рази на день; через транс назальний катетер по 5 - 10 мл 1 раз на день;

– методом ультразвукових iнгаляцiй по 5 - 10 мл 1 - 2 рази на день;

– за допомогою лаважу трахеобронхiального дерева в об’ємi 100 мл.

Тривалiсть лiкування – 2 - 4 тижнi.

Для лiкування мiкробних та грибкових трихомонадних уражень слизової оболонки пiхви Декасан® використовують у виглядi спринцювань (50 - 100 мл пiдiгрiтого до 38°С препарату 3 рази на добу). У такий же спосiб проводять перед пологову санацiю пологових шляхiв одноразово. Лiкування пiсляпологового ендометриту здiйснюють шляхом промивання теплим препаратом порожнини матки (150 - 200 мл) 2 рази на добу.

Знезаражу вання шкiри рук та гумових рукавичок проводять шляхом нанесення 5 - 10 мл препарату на попередньо вимиту поверхню, рiвномiрного його розподiлу по всiй поверхнi, що пiдлягає дезінфекцiї, протягом 5 хв.

Очищенi медичнi iнструменти, загубники, трубки i обладнання дезінфiкують шляхом занурення у розчин на 30 хв.

Побiчна дiя. У поодиноких випадках можлива підвищена iндивiдуальна чутливість.

У таких осiб можлива поява висипу на шкiрi пiсля застосування препарату, при ендобронхiальному введеннi вiдчуття жару за грудниною, що самостiйно минає через 20 - 30 хв пiсля закiнчення процедури.

Протипоказання. Iндивiдуальна гіперчутливiсть до компонентiв препарату.

Передозування. У зв'язку з вiдсутнiстю всмоктування передозування не спостерiгається.

Особливостi застосування. Декаметоксин у концентрацiї, що застосовується в Декасанi, не має токсичної дiї. Тривале застосування Декасану не спричиняє будь-яких токсичних реакцiй.

Пiдiгрiвання препарату до 38°С перед застосуванням пiдвищує ефективнiсть дiї.

Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами.

Фармацевтична: декаметоксин є катiонною поверхнево-активною речовиною, тому вiн несумiсний з милом та iншими анiонними сполуками.

Фармакодинамічна: декаметоксин пiдвищує чутливість антибiотикорезистентних мiкроорганiзмiв до антибiотикiв.

Умови та термiн зберiгання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла мiсцi при температурi 18 - 25°С. Термiн придатності – 3 роки.

Умови вiдпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 50, 100, 200 або 400 мл у скляних пляшках. По 50, 100, 250, 500, 1000, 2000

3000, 5000 мл в контейнерах (пакетах) полімерних.

Виробник. ТОВ Юрiя-Фарм.

Адреса. Україна 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus