Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиПантогам

ЗАТ Обнінська хіміко-фармацевтична компанія, РФ


Пантогам

Код: N06BX23

Ноотропи


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, плоско циліндричні, з фаскою та рискою;

склад: 1 таблетка містить гопантенової кислоти 0,25 г;

допоміжні речовини: кальцію стеарат, магнію карбонат, м етилцелюлоза, тальк.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Проти епілептичні засоби. Похідні жирних кислот.

Код АТС N03А G03**.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Спектр дії пантогаму забезпечує наявність гама-аміномасляної кислоти в його структурі. Механізм дії обумовлений прямим впливом на ГАМКБ – рецептор-канальний комплекс. Препарат має ноотропну та проти судомну дію, підвищує стійкість мозку до гіпоксії та впливу токсичних речовин, стимулює анаболічні процеси в нейронах, поєднує помірну седативну дію з м’яким стимулюючим ефектом, зменшує моторну збудливість, активує розумову та фізичну працездатність. Покращує метаболізм ГАМК при хронічній алкогольній інтоксикації та після відміни етанолу. Пригнічує патологічний підвищений міхуровий рефлекс і тонус детрузора.

Фармакокінетика. Пантогам швидко всмоктується з травного тракту, проникає через гематоенцефалічний бар’єр, найвищі концентрації спостерігаються в печінці, нирках, в стінці шлунка та шкірі. Препарат не метаболізується і виводиться у незміненому вигляді протягом 48 год: 67,5 % від прийнятої дози з сечею, 28,5 % – з калом.

Показання для застосування.

Когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (включаючи наслідки нейроінфекцій та черепно-мозкових травм) та при невротичних розладах;

шизофренія з церебральною органічною недостатністю, цереброваскулярна недостатність, спричинена атеросклеротичними змінами судин головного мозку;

екстра пірамідні порушення (міоклонус-епілепсія, хорея Гентингтона,
гепатолентикулярна дегенерація, хвороба Паркінсона), а також лікування і профілактика екстра пірамідного синдрому (гіперкінетичний і а кінетичний), спричиненого застосуванням нейролептиків;

епілепсія з уповільненістю психічних процесів у комплексній терапії з проти судомними засобами;

психоемоційні перевантаження, зниження розумової та фізичної працездатності, для покращання концентрації уваги і запам’ятовування;

нейрогенні розлади сечовипускання (полакіурія, імперативні позиви, імперативне нетримання сечі, енурез);

дітям з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різного ступеня тяжкості, з затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або їх поєднання), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при гіперкінетичних розладах (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги), неврозоподібних станах (при заїканні, тиках).

Спосіб застосування і дози. Внутрішньо через 15-30 хв після їжі.

Разова доза для дорослих зазвичай становить 0,25-1 г, для дітей з 3 років – 0,25-0,5 г, добова доза для дорослих – 1,5-3 г, для дітей з 3 років – 0,75-3 г.

Курс лікування – від 1 до 4 місяців, в окремих випадках – до 6 місяців. Через 3-6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування.

При епілепсії в комбінації з проти судомними засобами в дозі від 0,75 до 1 г на добу. Курс лікування – до 1 року та більше.

При екстра пірамідному синдромі в комбінації з терапією, що проводиться, добова доза становить до 3 г, лікування проводиться протягом декількох місяців.

При екстра пірамідних гіперкінезах у хворих зі спадковим захворюванням нервової системи в комбінації з терапією, що проводиться від 0,5 до 3 г на добу. Курс
лікування – до 4-х та більше місяців.

При наслідках нейроінфекцій і черепно-мозкових травм – по 0,25 г 3-4 рази на добу.

Для відновлення працездатності при підвищених навантаженнях та астенічних станах Пантогам призначають по 0,25 г 3 рази на добу.

Для лікування екстра пірамідного синдрому, спричиненого застосуванням нейролептиків: дорослим – по 0,5-1 г 3 раза на добу, дітям – по 0,25-0,5 г 3-4 рази на добу. Курс
лікування – 1-3 місяці.

При тиках: дітям – по 0,25-0,5 г 3-6 раз на добу протягом 1-4 місяців, дорослим по 1,5-3 г на добу протягом 1-5 місяців.

При порушеннях сечовипускання: дорослим – по 0,5-1 г 2-3 рази на добу, дітям – по
0,25-0,5 г (добова доза становить 25-50 мг/кг). Курс лікування – від 1 до 3 місяців.

Максимальна добова доза для дітей віком від 2 місяців до 1 року становить 0,5-1 г; від
1 до 3 років – 1,5-2 г; від 3 до 15 років – 2,5-3 г. Дітям віком до 2 років бажано призначати препарат у вигляді сиропу.

Тактика призначення препарату: збільшення дози протягом 7-12 днів, прийом максимальної дози протягом 15-40 днів і поступове зниження дози до відміни Пантогаму протягом 7-8 днів. Перерва між курсовими прийомами препарату становить від 1 до
3 місяців.

Враховуючи ноотропну дію препарату, рекомендується приймати Пантогам в першій половині дня.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (риніт, кон’юнктивіт, висипи). В такому випадку слід зменшити дозу або відмінити препарат. Порушення сну або сонливість, шум в голові звичайно короткочасні та не потребують відміни препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до Пантогаму чи будь-якого іншого компонента препарату, гострі тяжкі захворювання нирок, вагітність, годування груддю.

Передозування. При передозуванні спостерігалось посилення побічних реакцій.

Лікування: застосування активованого вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.

Особливості застосування. Препарат застосовується для дітей старше 3-х років. Молодшим дітям рекомендується застосовувати препарат у вигляді сиропу.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами

Препарат може впливати на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами, тому його слід застосовувати з обережністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. В умовах тривалого лікування не рекомендується одночасне застосування препарату з іншими ноотропними і стимулюючими засобами.

Препарат пролонгує дію барбітуратів, підсилює дію проти судомних засобів, попереджує побічну дію фенобарбіталу, карбамазепіну, нейролептиків. Дія Пантогаму підсилюється у поєднанні з гліцином, ксидифоном. Посилює дію місцевих анестетик ів (новокаїну).

Пантогам здатний інгібувати реакції ацетилування, що беруть участь в механізмах інактивації новокаїну і сульфаніламідів, завдяки чому досягається пролонгована дія останніх.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. Таблетки по 250 мг. 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці.
5 контурних чарункових упаковок у картонній упаковці.

Виробник. ЗАТ “Обнінська хіміко-фармацевтична компанія”.

Адреса. 249036, Калужська обл., м. Обнінськ, вул. Корольова, 4, Росія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus