Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Ундетаб

ЗАТ “Київський вітамінний завод”. Україна


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми, з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою від блідого рожево-оранжевого до коричнево-оранжевого кольору. На поверхні таблеток допускаються вкраплення. На поперечному розрізі видно два шари;

склад: 1 таблетка містить

вітаміну А 3300 МО,
вітаміну Е 10 мг,
тіаміну гідро хлориду (вітаміну В1) 2 мг,
рибофлавіну (вітаміну В2) 2 мг,
піридоксину гідро хлориду (вітаміну В6) 3 мг,
ціанокобаламіну (вітаміну В12) 0,002 мг,
кислоти аскорбінової (вітаміну С) 75 мг,
ніацинаміду (нікотинаміду) (вітаміну РР) 20 мг,
кислоти фолієвої 0,07 мг,
рутину 10 мг,
кальцію D-пантотенату (вітаміну В5) 3 мг;
допоміжні речовини: цукор, крохмаль кукурудзяний, натрію кроскармелоза, сорбітол, аспартам, ароматизатор харчовий (апельсин), ароматизатор (лимон), ацесульфам К, кальцію стеарат, аеросил, кислота стеаринова, оболонка: цукор, магнію карбонат важкий, полівінілпіролідон низь комолекулярний медичний, титану діоксид, аеросил, хіноліновий жовтий Е 104, барвник Понсо Е 124, віск бджолиний, масло вазелінове, тальк.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Полівітамінні комплекси. Код АТС А 11ВА.

Фармакологічні властивості. Полівітамінний препарат, властивості якого зумовлені вітамінами, що входять до його складу і беруть активну участь практично у всіх біохімічних реакціях організму. Раціонально підібраний склад сприяє виявленню більш вираженої і різнобічної біологічної дії препарату.

Фармакодинаміка. Ретинол (вітамін А) відіграє ключову роль у синтезі білків-ферментів і структурних компонентів тканин, необхідний для формування епітеліальних клітин, кісток і синтезу родопсину, підтримує поділ імунокомпетентних клітин, нормальний синтез імуноглобулінів та інших факторів захисту від інфекцій.

Вітамін Е – жиророзчинний вітамін, який виявляє високу антиоксидантну і радіопротекторну дію, бере участь у біосинтезі гема і білків, проліферації клітин та інших найважливіших процесах клітинного метаболізму.

Вітамін Е поліпшує споживання тканинами кисню. Виявляє ангіопротекторну дію, впливаючи на тонус і проникність судин, стимулюючи утворення нових капілярів.

Тіамін (вітамін В1) – важливий кофермент у метаболізмі вуглеводів, бере участь у функціонуванні нервової системи.

Рибофлавін (вітамін В2) – важливий каталізатор процесів клітинного дихання та зорового сприймання.

Піридоксин (вітамін В6) як кофермент бере участь у білковому обміні та синтезі нейромедіаторів.

Ціанокобаламін (вітамін В12) є фактором росту, необхідний для нормального перебігу процесів кровотворення та визрівання еритроцитів, бере участь у синтезі амін окислот, нуклеїнових кислот і мієліну.

Кислота аскорбінова (вітамін С) бере участь в окисно-відновних процесах, є необхідною для росту та формування кісток, шкіри, зубів, ендотелію капілярів і для нормального функціонування нервової та імунної системи.

Рутин разом з аскорбіновою кислотою бере участь в окисно-відновних процесах, виявляє антиоксидантні властивості, запобігає окислюванню і сприяє депонуванню аскорбінової кислоти у тканинах. Обидва компоненти зміцнюють судинну стінку (сприяють утворенню міжклітинної речовини і знижують активність гіалуронідази), зменшують проникність і ламкість капілярів.

Нікотинамід бере участь у процесах тканинного дихання, вуглеводного та ліпідного обміну.

Кислота фолієва необхідна для нормального утворення клітин крові; разом з вітаміном В12 стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амін окислот, нуклеїнових кислот, в обміні холіну.

Кальцію пантотенат входить до складу коферменту А, необхідний для нормального функціонування циклу три карбонових кислот, синтезу АТФ, продукування гормонів та антитіл, синтезу ацетилхоліну, засвоєння з кишечнику іонів калію, глюкози, вітаміну Е.

Фармакокінетика. Не досліджувалась.

Показання для застосування. Як профілактичний та лікувальний засіб для поліпшення обмінних процесів і загального стану в осіб середнього і літнього віку, в тому числі при передчасному старінні, підвищеній потребі організму у вітамінах,

при незбалансованому харчуванні, підвищеній потребі у вітамінах і мінералах у разі збільшення психічних, фізичних навантажень і стресів, зниженій працездатності;

у комплексній терапії гострих і хронічних захворювань серцево-судинної системи, органів дихання, шлунково-кишкового тракту, захворювань суглобів;

у період одужання після операційних, інфекційних хворих, станів після травм та опіків;

при станах, що вимагають поліпшення обміну речовин, імунологічного статусу, роботи ендокринних залоз.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають внутрішньо, після їди.

З профілактичною метою людям середнього віку по 1 таблетці 1 раз на добу, а людям літнього віку по 1 таблетці 2 рази на добу, з лікувальною метою по 2 таблетки 3 рази на добу.

Профілактичний курс – 20-30 днів. Повторні курси проводять через 1-3-місяці.

Курс лікування залежить від характеру та перебігу захворювання.

Побічна дія. При тривалому прийомі, індивідуальній непереносимості компонентів препарату можуть спостерігатися порушення травлення (біль у ділянці живота, відрижка, запор, діарея), алергічні реакції (свербіж, шкірні висипання).

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату; дитячий вік.

Передозування. Симптоми: біль у ділянці живота, відрижка, запор, діарея; алергічні реакції свербіж, шкірні висипання, сонливість, головний біль.

Лікування: промивання шлунка, сорбенти. Симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Препарат з обережністю призначають при тяжких ураженнях печінки, виразковій хворобі шлунка і дванадцяти палої кишки, хворим на нефрит, хронічний панкреатит, жовчокам’яну хворобу.

Жінкам, що приймали високі дози ретинолу, можна планувати вагітність не раніше, ніж через 6–12 місяців. Це пов'язано з тим, що протягом цього часу існує ризик неправильного розвитку плоду під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі.

Не слід приймати великі дози ретинолу (понад 10 000 МО) жінкам у період лактації через загрозу розвитку в грудних дітей гіпервітамінозу А.

Можливо забарвлення сечі в жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється наявністю в препараті рибофлавіну.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ундетаб не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливо передозування останніх в організмі.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 º С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 1 рік 6 місяців.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у пачці.

По 50 таблеток у контейнері (баночці); по 1 контейнеру (баночці) у пачці.

Виробник. ВАТ “Київський вітамінний завод”.

Адреса. 04073, м. Київ, вул. Копилівська, 38. Web-сайт: www.vitamin.com.ua
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus