Вчені з університету Квінсленду і компанії Mater Research, показали, що поліпшувати раціон харчування потрібно для обох майбутніх батьків.
Дослідники вивчили дані про харчування майже 200 пар, які отримували допологову допомогу в найбільшому пологовому будинку Австралії в період з 2018 до 2021 року. Професор Вікі Кліфтон, голова дослідження, зазначає, що раціон харчування вагітних жінок дуже залежить від їхнього партнера.
"Ми знаємо, що перші 1 000 днів життя, починаючи з моменту зачаття, найважливіші з погляду розвитку хронічних захворювань у дорослих. Здорове харчування під час вагітності забезпечує майбутній дитині основу для доброго здоров'я", - зазначає професор Кліфтон.
Вчені наголошують, що досліджень ролі батьків у харчуванні вагітної жінки проведено дуже мало та незрозуміло, як харчові звички партнера впливають на майбутніх мам. Дослідження також показало, що жінки з більш високим ІМТ до вагітності з набагато більшою ймовірністю перевищували рекомендовані збільшення у вазі.
При цьому дуже низька частка учасників дотримувалась п'яти основних рекомендацій щодо споживання харчових груп. Тільки 41,4% жінок дотримувалися рекомендацій щодо щоденного споживання фруктів та 28,4% овочів порівняно з приблизно 31% та 15% їхніх партнерів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою