Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Синусит

Категорія: 

Синусит - запалення слизової оболонки придаткових пазух носа.

Гострий синусит


Його можуть спричинити риногенна інфекція (нежить), проникнення інфікованої води в придаткові пазухи при пірнанні, стрибках у воду тощо (так званий синусит купальників), захворювання зубів (одонтогенний гайморит), проникаючі поранення (травматичний синусит).

Клініка гострого синуситу


Найчастіше наприкінці першого тижня від початку захворювання з'являються біль голови, невралгія І та II гілок трійчастого нерва, нерідко болючість при натискуванні на стінки відповідної пазухи. Характерне посилення болю в ділянці пазухи при її гіперемії (нагинання, інтенсивна фізична праця). Підвищення температури тіла здебільшого незначне. При риноскопії виявляють набрякання слизової оболонки, смужку гною в середньому носовому ході. Важливе значення для діагностики має рентгенологічне дослідження (оглядова рентгенографія придаткових пазух носа).

Лікування гострого синуситу


Лікування проводять так само, як при гострому риніті. Показана фізіотерапія: УВЧ, ЛУЧ-2, ультразвук. У випадках, коли під час процедури або після неї спостерігається посилення болю, застосовують холод на ділянку ураженої придаткової пазухи. Антибіотики загальної дії при неускладненому синуситі часто не дають істотного ефекту. Якщо не настає поліпшення, зокрема не минають біль голови і гарячка, то хворого має лікувати оториноларинголог.

Хронічний синусит


Клініка хронічного синуситу


Часто хворих турбує лише відчуття тиснення в ділянці вогнища запалення або легкий біль голови. Можуть спостерігатися постійні або періодичні слизово-гнійні виділення в порожнину носа на боці запалення, біля вічка ураженої пазухи; механічна аносмія (втрата нюху). Хронічний синусит може спричинити такі ускладнення: хронічні фаринголарингіт і бронхіт (розвиваються внаслідок поширення інфекції на нижні дихальні шляхи), гастрит, зумовлений проковтуванням гною під час сну, хронічний середній тубоотит (поширення інфекції з носової частини глотки). Зрідка ускладненням синуситу можуть стати такі захворювання, як ревматизм, нефрит, інфекційний поліартрит.

Лікування хронічного синуситу


Лікування проводить оториноларинголог. При одонтогенному гаймориті необхідна санація зубів. Проводять систематичне промивання придаткових пазух. За неефективності консервативного лікування застосовують операцію. Вона полягає у видаленні з пазухи патологічного вмісту (грануляції, поліпи, гній, змінені ділянки слизової оболонки) й утворенні широкого отвору для з'єднання з порожниною носа.

Синусит у дітей


Запалення решітчастих кісток та верхньощелепної (гайморової) порожнини можливе вже у немовлят, лобних пазух - у дітей віком 5-7 років, але найчастіше воно спостерігається після 10 років. Гостра форма синуситу у дітей перебігає з такими самими симптомами, що й у дорослих. Часто залишаються непоміченими, а отже і нелікованими, підгострі та хронічні форми синуситу у дітей раннього віку і школярів, внаслідок чого можуть розвинутися тяжкі ускладнення (рецидивуючі захворювання вух, бронхіт, пневмонія, гастрит тощо). Ці форми синуситу діагностують лише тоді, коли постійно пам'ятають про можливість їх розвитку. Розпізнати їх можна за допомогою рентгенографії придаткових пазух носа та пункції пазухи.

Лікування синуситу у дітей


Застосовують ті самі методи, що й у дорослих. За необхідності проводять аденотомію. У гайморову пазуху вводять дренажну трубочку, що дає змогу уникнути повторних пункцій. При частих рецидивах або відсутності ефекту лікування накладають отвір для сполучення з порожниною носа (через ніс, щоб не пошкодити зачатки зубів).
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus