1. Якщо у дитини алергія на коров'яче молоко, то його можна замінити козячим. Насправді, в цьому міфі є частинка правди, адже молоко кози має зовсім інший білок, не такий, як у корови. Але педіатри нерідко мають справу на практиці з алергічними реакціями і на цей вид молока.
2. Найкраще починати підгодовувати дитину фруктовими соками. Педіатри категорично проти цього помилкового твердження. Виявляється, сік може спровокувати алергію у дитини, тому не варто ризикувати і давати його вперше своєму малюкові місяців з 7-8.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доктор Комаровський про правильний прикорм для дитини3. Кефір - найкорисніший вид прикорму, який слід давати малюкові вже з 4-6 місяців. Насправді це твердження має право на життя, але воно прийшло до нас з минулого, коли у матусь не було такого різноманітного вибору продуктів, як зараз. Налагодити обмін речовин грудничку допоможуть варені овочі, з яких зазвичай і починають прикорм, а також йогурти та молочні каші.
4. Перший прикорм вводити на вимогу. Найпоширеніший міф, в який на жаль вірить быльшысть новоспечених батьків. Хтось прислухається до свого серця, деякі діють також помилково, як і сусідка, подруга, сестра, колега. І тільки одиниці починають підгодовувати немовлят за правилами, тобто з 5-6 місяців. Педіатри стверджують, що дуже важливо почати підгодовувати дитину вчасно і робити це поступово.
5. Одна шоколадна цукерка ще нікому не зашкодила. Дітям до року лікарі категорично забороняють давати цукерки, шоколад, торти, тістечка та інші солодощі. По-перше, більшість з них має в своєму складі стільки штучних речовин, що не приносять користь здоров'ю, по-друге, вони навіть в мізерній кількості можуть спровокувати серйозну алергічну реакцію, по-третє, діти швидко звикають до ласощів і змусити їх їсти потім кабачкове пюре або брокколі вам точно не вдасться.