Деякі фахівці вважають, що від природи людина, як і будь-який біологічний вид, отримує такий запас здоров'я, якого вистачає тільки для того, щоб виконати функцію відтворення. І без підтримки у вигляді вітамінів наш організм повністю виснажується вже в середньому віці. Що потрібно їсти, щоб довше виглядати молодою, дізнайтесь у "Країні Здоров'я".
«З точки зору еволюції значення має передача генів наступному поколінню, а не довга і біологічно безглузда старість», - повідомляється в статті, опублікованій в журналі «New Scientist». Тому біохіміки вважають, що для підтримки свого здорового існування аж до глибоко похилого віку сучасній людині необхідні додаткові дози антиоксидантних вітамінів і мінеральних речовин.
Безумовно, більша їх частина споживається з їжею. Проте вчені наполягають, що вважати, начебто у ньому містяться всі речовини, необхідні для того, щоб впоратися з усіма проблемами старості, - неправильно. За їх словами, природою не було передбачено, що сучасна цивілізації може робити на людину настільки потужний шкідливий вплив у вигляді забрудненого середовища, пестицидів і радіації від використання атомної енергії, вихлопних газів, смогу, жирної і обробленої на фабриках їжі. Тим часом все це викликає зростання вільних радикалів в організмі, які змушують людину передчасно старіти.
«Я вважаю старіння захворюванням - процесом прогресуючого фізичного або розумового виродження, а одну з найважливіших ролей у цьому процесі відіграє виникнення в організмі вільних радикалів. Все, що збільшує кількість пошкоджень, що наносяться цими радикалами, вносить свій внесок у старіння організму », - говорить доктор Ерл Штадтман, визнаний авторитет в області вільних радикалів.
На думку вчених в таких умовах потрібні додаткові заходи, щоб посилити біологічний захист і ймовірність виживання. І серед подібних заходів обов'язковим є прийом вітамінів від старіння - антиоксидантних і мінеральних речовин.
У списку найбільш важливих вітамінів від старіння вчені називають такі:
Вітамін С: захищає клітини від руйнування, підвищує імунітет. Міститься в цитрусових, шипшині і смородині.
Вітамін Е: блокує окислювальні процеси. Міститься в соняшниковій і кукурудзяній олії, пророслій пшениці, горіхах, рибі і печінці.
Поліфеноли: запобігають розвитку хвороб серця, запальних процесів і раку. Містяться в червоному вині, чорному і зеленому чаї, а також в соку з червоних фруктів.
Омега-3 жирні кислоти: знижують рівень холестерину в крові. Містяться в морській рибі.
Фітоестрогени: вважаються природними аналогами статевих гормонів. Зміцнюють кістки і суглоби. Містяться в сої.
Каротиноїди: захищають очі і шкіру. Містяться в моркві, гарбузі, абрикосах і печінці.
Селен: один з найпотужніших антиоксидантів. Міститься в хлібі з муки грубого помелу, креветках і морепродуктах.
Сульфіди: зміцнюють імунітет, знижують тиск. Міститися в часнику, цибулі-порей.