Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Коли користь оманлива

12:30, 21 Жов 2015 · Категорія: Харчування · Переглядів 1711 · 

Багато продуктів та товарів ми апріорі вважаємо корисними, проте далеко не всі є такими насправді. Дізнайтесь, що не несе очікуваної користі для нас.

Де не шукати користі

Де не шукати користі



Йодована сіль
"На здоров'ї не економлять", - думаєш ти і впевнено купуєш йодовану сіль замість звичайної. Тепер-то ти не будеш знати проблем зі щитовидкою, інтелектом і працездатністю. Поспішаємо тебе засмутити: це не так.

По-перше, сполуки йоду в солі не стійкі: у відкритій пачці вони зберігаються близько півроку, а під впливом високих температур і зовсім випаровуються, так що не чекай користі від відварних, смажених і печених продуктів.

По-друге, профілактика йододефіциту за допомогою солі виглядає дуже суперечливо: вагітним і дітям, які зазвичай більше за інших мають потребу в цьому елементі, навряд чи порадиш щедро солити кожен шматок.

Ну а, по-третє, боротися з дефіцитом йоду в організмі потрібно тільки тим, у кого така нестача діагностована фахівцями. Решта, скуповуючи продукти, багаті цим елементом, ризикують познайомитися з симптомами гіпертиреозу (надлишок функцій щитовидної залози) - підвищеним потовиділенням, стрімким зниженням ваги і зміною психіки.

Балетки
Війна, оголошена високим підборам ортопедами, хірургами і флебологами усього світу, нарешті принесла свої плоди: свідомі дівчата слухняно змінили хижі шпильки на балетки. І стали здоровішими? Нічого подібного. У взутті на плоскій підошві ти хіба що швидше, ніж на каблуках, добіжиш до лікаря.

Обговорити з ним доведеться регулярні судоми, біль у м'язах і попереку, деформацію стопи, проблеми з колінами та інші старечі теми. Тонка, безхребетна підошва балеток (а ти-то так раділа, що їх можна скласти навпіл і сунути в клатч) за визначенням не може бути для стопи нормальним амортизатором, а значить, в той час як ти безтурботно прогулюєшся, твої м'язи, сухожилля, вени і суглоби випробовують потрійне навантаження.

Найпростіший спосіб поберегти власні кінцівки від районних ортопедів - не носити взуття на плоскій підошві щодня, а ще краще - купувати туфлі тільки з нешкідливим каблуком (2-3 см) і використовувати ортопедичні устілки.

Апельсиновий фреш
Думаєш, немає нічого правильнішого, ніж почати день зі стаканчика свіжовичавленого апельсинового соку? Як би не так! Схоже, ти даремно вставала на зорі, щоб встигнути і фрукти придушити, і соковижималку помити. Взагалі-то в своєму первозданному вигляді апельсини набагато корисніше соку.

Зі склянкою фрешу ти, звичайно, отримуєш здорову дозу фруктози, глюкози і вітаміну С, а от білої м'якоті, тієї, що під кіркою, - ні. Її ти нещадно кидаєш у відро для сміття, тим самим розкидаючись клітковиною, яка могла б сповільнити всмоктування вуглеводів і жирів в кров, і біофлавоноїдами, які мріяли проконтролювати рівень холестерину.

Загалом, якщо хочеш, щоб солідна порція сахарози з апельсина засвоювалася твоїм організмом без шкоди для фігури, їж фрукт часточками, не очищаючи від плівок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 продуктів, які завжди повинні бути на кухні

Мед
Відмінні особисті якості, багатий внутрішній світ, доведені надздібності, народна любов - мед такий хороший, що його впору канонізувати ... Так, за довгим списком достоїнств складно розглянути факти, які порочать репутацію.

Але будь пильна: на ділі 100 грамів солодощів рівно так само, як шматок шоколадного торта, обертаються жиром на проблемних зонах; прилипаючи до зубів, мед не менше рафінаду винен у виникненні карієсу; навіть при оптимальних умовах зберігання його хімічний склад з часом змінюється не в кращу сторону - вітаміни руйнуються, і протимікробні властивості слабшають. А ще продукти бджільництва - найсильніші алергени і містять спори бактерій, з якими не здатна впоратися травна система дітей.

Але головне, традиційний спосіб лікування медом - класти його в чай або гаряче молоко - смертельно небезпечний для людей із серцево-судинними захворюваннями (такий напій провокує прискорене серцебиття) і абсолютно даремний для всіх інших - при температурі вище +40 ° С всі корисні речовини в меді руйнуються.

Антибактеріальні засоби
Полегшує, що, використовуючи побутову хімію з написом "Антибактеріальне", ти захищаєш себе від хвороб? На жаль, ні. Насправді, ти просто керуєш процесом еволюції серед бактерій.

Щоб убити поголів'я мікробів за допомогою антибактеріального мила, руки, наприклад, потрібно мити не менше 20 секунд. Пригадай-но, чи часто ти витрачаєш на цю процедуру стільки часу? Ах, ніколи? .. Вітаємо: у такому випадку мільйони не добитих тобою бактерій набувають міцний імунітет до сучасної побутової хімії і, мутуючи, стають все більш сильними претендентами на твоє місце на планеті.

Парадокс всіх антибактеріальних засобів для ванної та кухні полягає ще й у тому, що навіть їх регулярне використання не гарантує тобі здорового майбутнього. Побутова хімія непогано справляється з мікробами, але вона не здатна запобігти поширенню вірусних інфекцій - а значить, грип та застуда рано чи пізно атакують тебе, незалежно від того, яким милом ти користуєшся.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

0:43
Жовті чи зелені: які банани найкорисніші для здоров’я
22:47
Коли категорично не можна пити воду
7:29
Нова супердієта: метод 30-30-30 для швидкого схуднення
22:00
Новий спосіб харчування, що уповільнює старіння
20:15
Японська дієта на 13 днів: секрет стрункої фігури без жорстких обмежень
18:33
Корисне солодке, яке не псує фігуру
17:59
Корисні властивості квашеної капусти, про які мало хто знає
13:26
Як правильне харчування впливає на довголіття: нові наукові відкриття
8:20
Чим замінити кашу вранці
7:50
Вчені назвали «ранковий» напій від смертельних хвороб
1:04
Що робити, якщо ви переїли: чотири прості рекомендації
21:47
Нове дослідження: Який сніданок допомагає схуднути та підтримувати здоров'я?
0:14
Нове відкриття: ферментовані продукти зміцнюють імунітет
22:00
Чи дійсно холестерин небезпечний — пояснення фітнес-тренера
21:56
Смачні продукти для зниження тиску
19:23
Чому не можна пити каву одразу після їжі: пояснює лікар
9:26
Що відбувається з нашим мозком після всього однієї чашки кави?
21:58
Медики розповіли, чим запивати важку їжу
17:09
Дієтолог розкрила небезпеку пропуску сніданку
23:00
Вчені назвали фрукт, що допоможе позбутися безсоння
14:18
Чим корисне для здоров’я насіння чіа
9:12
Чим небезпечні магазинні йогурти з добавками
8:08
Продукти, які не можна їсти на голодний шлунок
7:32
Щоденна чашка кави може продовжити життя – нове дослідження вчених
23:31
Вживання сирих овочів може бути шкідливим для здоров’я
22:47
Дієтологи назвали продукти, які провокують появу прищів
12:37
Які продукти уповільнюють старіння?
8:39
П’ять причин пити багато води
8:54
Нове дослідження: здорове харчування може подовжити життя на 10 років
8:35
Лікарі назвали продукти з високим вмістом гормону жіночої молодості
7:20
Чому манна каша на сніданок небезпечна для здоров’я
21:33
Вчений із Японії розповів, як пити каву з користю для здоров’я
18:29
Продукти які дають багато кальцію
14:20
Дієтолог розповіла, чи корисна вівсяна каша
11:06
Новий тренд у здоровому харчуванні: інтуїтивне харчування замість дієт
23:08
Чим перекусити пізно ввечері, якщо треба швидко заснути і виспатись
22:25
Відмова від кави: новий тренд у здоровому харчуванні
19:12
Нові дослідження показали, що режим харчування важливіший за раціон
9:57
Відмова від м’яса покращує здоров’я серця – останнє дослідження
8:24
Вода натщесерце: чому це корисно і як правильно пити?
Здоров'я в соцмережах: