Не всяке вино однаково корисно. Найбільшу користь для здоров'я приносять червоні сухі вина, а також відомий всім Кагор. Будь-яке вино містить велику кількість флавоноїдів - природних антиоксидантів, які перешкоджають процесам старіння (перекисного окислення ліпідів).
Сорти чорного винограду, крім зазначених антиоксидантів, містять найпотужнішу природну антибактеріальну, протизапальну, противірусну, протипухлинну та нейрозахисну речовину - ресвератрол. Користь приносять також десертні і столові білі і рожеві вина, але в меншому ступені.
Відомо, що ресвератрол впроваджується в метаболізм злоякісних клітин, які характеризуються нестримним зростанням і діленням, і уповільнює їх поділ. Крім цього, ресвератрол уповільнює розмноження вірусів, у тому числі ВІЛ.
Вино насичує організм різними біологічно активними речовинами і мікроелементами (цинк, магній, кобальт, титан, фтор, ванадій, йод, калій, фосфор, марганець), органічними кислотами, ефірними маслами, амінокислотами. А також вітамінами, зокрема, вітамінами групи В (B1, B2, B3, B5, B6, B8, B9).
Вино підвищує апетит, посилюючи секрецію травних залоз, посилює роботу ендокринних залоз, розширює судини і покращує кровообіг (профілактика серцевих захворювань), підвищує імунітет і тонус всього організму (застосуються при занепаді сил), виводить токсини і має антибактеріальну дію, знижує ймовірність розвитку карієсу і зубного каменю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість здорових причин випити бокал винаМедики не рекомендують перевищувати рекомендовану дозу цього напою: для жінок - 1.5 келиха в день, для чоловіків - 2-3 келиха в день. Так як всі позитивні властивості вина залежать від дозування. Якщо вино пити у великих кількостях, то ті ж самі речовини стануть надавати шкідливий руйнівний вплив на організм людини. У цьому і полягає небезпека винотерапії.