Сьогодні хорошим тоном вважається демонізувати Е-компоненти і голосити: "Хімією труять!", Помітивши означену букву на баночці йогурту. А між тим індекс "Е" абсолютно нейтральний. Його використовують для позначення харчових добавок, що входять до реєстру, розробленого Європейською радою.
Є думка, що кожен поважаючий себе прихильник здорового харчування повинен ходити по магазинах з таблицею і кожну "Е" прискіпливо перевіряти на нешкідливість. Насправді достатньо пам'ятати, що у нас до використання заборонені тільки барвники E121, E123 і E128 і консерванти E216, E217 і E240.
Приводи засумніватисяВтім, серед "Е" достатньо тих, шкода яких не доведена стовідсотково, але зміст їх в продуктах краще контролювати.
- Консерванти E214-E219 потенційно небезпечні для алергіків і астматиків.
- Барвник E173 у великих кількостях токсичний.
- Консервант E200 може стати причиною шкірних алергічних реакцій і нападів астми.
- Барвники E102, E128, E155 можуть стати причиною алергічних реакцій, гіперактивності у дітей, проблем із зором.
- Консервант E220 при індивідуальній непереносимості викликає головний біль, нудоту і діарею.
- Консерванти E250 і E252 потенційно канцерогенні, можуть викликати блювоту, болі в шлунку, м'язову слабкість. При регулярному їх вживанні може розвинутися анемія і ниркова недостатність.
- Цукрозамінник E420 (сорбіт) часто рекламується як безпечний підсолоджувач в жувальних гумках. Але якщо жувати часто і багато, гарантовані метеоризм і діарея.
- Цукрозамінник E951 (аспартам) при нагріванні перетворюється в канцерогенний формальдегід. А E952 (цикламат натрію) може викликати ниркову недостатність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисні аналоги: що їсти, коли хочеться "чогось шкідливого"А ось ще безпечні і навіть корисні харчові добавки:E101 (рибофлавін) - це вітамін В2;
E161б (лютеїн) покращує зір;
E322 (лецитин) бере участь у регуляції роботи мозку;
E406 (агар) покращує роботу суглобів;
E440 (пектин) оптимізує роботу кишечника;
E916 (кальцію йодат), Е917 (калію йодат) - компенсують дефіцит йоду.
За матеріалами: Единственная