Вечірній голодПомічали, що потреба в солодкому і жирному прокидається ближче до вечора? Вчені Гарвардського і Орегонського університетів пояснили нездорову закономірність. Згідно біоритмам, перед сном тіло запасається енергією, саме тому пік голоду припадає на вечірні години. І, навпаки, в 8:00 апетит знаходиться "в напівсонному стані".
Неконтрольоване бажання поїстиСтівен Вітерлі, експерт в області харчової поведінки і автор книги "Чому люди люблять сміттєву їжу", 20 років вивчав особливості джанк-фуду (від англ. Junk food - сміттєва їжа), намагаючись зрозуміти, чому гамбургери, чіпси і булки викликають у людей такий захват.
Перший секрет - в незрівнянному комплексі відчуттів: жодне збалансоване блюдо не може бути солодким, солоним, жирним одночасно і при цьому танути в роті (а чіпси можуть).
Другий - в самому складі "сміттєвої їжі". Склад такої їжі швидко насичує організм, посилаючи відповідні сигнали в мозок, але вже через півгодини розбурханий орган вимагає нової порції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим корисно втамувати голод перед сномПідбираємо здорові аналогиТяга до шоколаду, швидше за все, говорить про дефіцит магнію. Спробуйте замінити шоколадну плитку горіхами, насінням, бананами або авокадо - і прислухайтеся до своїх відчуттів.
Потреба в булках і хлібобулочних виробах першого сорту - ймовірний недолік незамінних амінокислот. У якості "замінників" підійдуть риба, яйця і горіхи.
Якщо хочеться смаженого - організму не вистачає жирів. Смажене м'ясо можна замінити горіхами (особливо мигдалем і кешью).
Хочеться спиртного? Спробуйте заповнити дефіцит калію і кальцію медом, морською капустою і цитрусовими.
Альтернативою солодкій газованій воді може стати мінеральна вода або мінеральні напої з додаванням соку - можливо, організму потрібно заповнити водний баланс.
Непереборне бажання замовити піцу найчастіше говорить про дефіцит жирних кислот. Замість неї можна приготувати стейк з лосося, з'їсти жменю волоських горіхів або на худий кінець випити ложку лляної олії.
Високовуглеводні продукти (від печива до тортів). Спробуйте підібрати вітамінно-мінеральний комплекс. Нестачу важливих елементів мозок компенсує надлишком серотоніну, який виробляється у відповідь на солодощі.