1. Не пийте натщесерцеПісля пробудження потрібно пити воду з лимоном, а не міцну каву (якщо ще й з сигаретою). Запам'ятайте просту формулу - вода з лимоном, через 10 хвилин сніданок, через півгодини каву. Кофеїн, що міститься в каві подразнює стінки шлунка і викликає печію. Також кава містить гіркоти, які мають жовчогінну дію. Жовч потрібна нашому організму для того, щоб полегшити процес травлення, а навіщо її виділяти якщо нічого переварювати?
2. Заварюйте кавуЯкщо ви часто п'єте каву, подбайте про її якість. Купуйте хороші сорти в зернах, потім самостійно перемелювати її і заварюйте в турці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Денна норма кави: кому і скільки кави можна пити3. Уникайте добавокЯкщо вам не подобається гіркоту напою, 1 ч. л. цукру в каві буде досить. Не варто додавати вершки і солодкі сиропи, вони не тільки калорійні, але ще і шкідливі - речовини, які в них містяться погано відбиваються на нашій системі травлення.
4. СпеціїКраще додати в каву спеції. Найбільш підходящі - кориця і кардамон. Крім додаткового смаку і аромату, вони підсилюють антиоксидантні властивості кави. Щоб збагатити організм Омега-3 жирними кислотами, додайте в каву кілька крапель кокосового масла. Вийде смачно і корисно.
5. Кількість і часНе зловживайте навіть висококласною кавою. 2 чашки в день - оптимальна кількість. Варто припинити пити каву після полудня, це не тільки не додасть енергії, а й забере її і вплине на якість сну. Якщо хочеться побалувати себе після полудня, зробіть вибір на користь цикорію або какао.
Автор - Тетяна Марценюк