Можливості однієї лише дієтотерапії при вегето-судинній дистонії обмежені. Однак вона служить прекрасною підмогою в комплексному лікуванні, яке має неодмінно включати раціональну психокоррекцию. Крім того, правильне харчування може врятувати або відстрочити формування більш грізних захворювань (наприклад, гіпертонічної хвороби).
Вегетосудинна, або нейроциркуляторна дистонія відноситься до тих недуг, які хоч і відрізняються доброякісним перебігом і сприятливим прогнозом, але істотно ускладнюють життя хворих. Нещасні відчувають не тільки скарги, пов'язані з мінливим судинним тонусом. Їх мучать різноманітні дихальні розлади, невмотивована слабкість, м'язовий та головний біль, внутрішнє тремтіння, порушення сну. Вони погано переносять психоемоційні і фізичні навантаження. Саме у таких випадках важлива дієтотерапія.
вегето - судинна дистонія
Правила харчування
Особливу увагу до своєї дієти повинні проявляти ті хворі, у яких є надлишкова вага. Засмучений обмін речовин несприятливо позначається на стані судин. Тому цим пацієнтам потрібно обов'язково оцінити добову енергоцінність (калораж) свого звичного харчування і її відповідність реальним енерговитратами організму. Краще для цього звернутися до фахівців. Вони кваліфіковано допоможуть провести необхідні розрахунки і визначити, на скільки саме кілокалорій потрібно і можна без шкоди для конкретного пацієнта редукувати раціон.
Всім пацієнтам (навіть з недостатньою вагою), що страждають від перепадів тиску, слід: впорядкувати режим свого харчування (прийоми їжі слід здійснювати приблизно в один час); дотримуватися маложирового раціону (формування холестеринових відкладень впливає на еластичність і міцність судин) з переважним використанням рослинних (соєвої, оливкової, гарбузової, горіхової, соняшникової олій), не вживати жирні м'ясні продукти (баранину, качку, свинину, сало, гусятину, вершки та ін. ); уникати смажених страв (м'яса, риби, овочів) і фастфуду; обмежити алкоголь; споживати на продукти - джерела клітковини (недроблене зерно, овочі, листова зелень, бобові, фрукти, горіхи, вівсянка, висівки, морська капуста та ін.); додавати в чайну заварку липовий цвіт, листя меліси або м'яти перцевої, шишки хмелю (вони регулюють гіпоталамо-вісцеральні взаємодії, нормалізують сон і зменшують необґрунтовану дратівливість)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?