Причина №1 Непереносимість лактози
За даними статистики, інтолерантність (тобто непереносимість) до лактози, що міститься в коров'ячому молоці, спостерігається у мільярдів людей - у 30% (а за деякими даними навіть близько 70-80%) всіх жителів світу. Дослідниками було встановлено, що така непереносимість коров'ячого молока особливо яскраво спостерігається після того, як дитина переходить з грудного або штучного вигодовування до самостійного харчування (приблизно після 5 років). У цей період життя повністю репресує частина гена, який відповідає за вироблення лактази - ферменту, який розщеплює молочний цукор. Після цього надходження молока в організм часто починає супроводжуватися ознаками діареї та інших диспепсичних реакцій.
Молочний цукор складається з таких компонентів як галактоза і глюкоза. Глюкоза засвоюється всіма людьми, але галактоза без присутності лактази не може розщеплюватися і відкладається у вигляді резервного цукру в підшкірному жирі, суглобах, кришталику ока та статевій системі. Надалі такі відкладення можуть сприяти розвитку: катаракти; чоловічого або жіночого безпліддя. Саме тому споживання молока особливо не рекомендується після переходу дитини на самостійне харчування, і його вживання категорично забороняється особам, які не переносять лактозу.
Причина№2 Молочний жир може призвести до захворювання серця та ожиріння
Всі жири, що входять до складу молока, є оксидованими. В процесі доїння корови і розливання молока на підприємствах в тару відбувається контакт цього харчового продукту з повітрям. Така взаємодія знаходяться в молоці жирів з киснем призводить до їх окислення. Особливо небезпечно для організму людини надходження такого окисленого молочного жироподібної речовини як холестерин. Цей компонент може призводити до розвитку атеросклерозу і таких його ускладнень як серцево-судинні патології та інсульти.
Причина№3 Молочні протеїни можуть викликати алергічні реакції,патологію нирок,цукровий діабет
Основна частина молочних білків представлена таким протеїном як казеїн. Він перетравлюється в організмі людей різновидом ферменту реніну (цей компонент травного соку присутній у всіх ссавців). У телят цей фермент найбільш пристосований до перетравлювання казеїну. При грудному вигодовуванні в організм дитини надходить більше "пристосований" набір молочних білків (в т. ч. і казеїну), чим при штучному годуванні малюка коров'ячим молоком. Крім цього, до складу жіночого молока входить особлива бацила, яка сприяє більш повноцінному розщеплення молочних протеїнів. Саме тому грудне вигодовування є найбільш корисним і адаптованим для організму людини, а у дітей, які харчуються коров'ячим молоком, частіше спостерігаються порушення травлення і алергічні реакції до білків коров'ячого молока.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому кава шкідлива?