Про користь флавоноїдів відомо давно, хоча сам термін існує лише з ХХ століття. З незапам'ятних часів люди знали, що виноград червоних сортів благотворно впливає на процес травлення, що ягоди чорниці покращують зір, що цитрусові та зелений чай зміцнюють імунітет. Наукові дослідження, проведені в середині минулого століття, довели, що до складу всіх цих продуктів входять флавоноїди.
В яких продуктах є флавоноїди?До рослинних поліфенолів групи флавоноїдів відноситься більш ста з'єднань. Найвідоміший представник цієї групи - рутин, глікозид кверцетину, що володіє вітамінною активністю. Під назвою вітамін Р він входить до складу комплексних препаратів, призначених для зниження ламкості капілярів. В натуральних продуктах рутин міститься в гречці, чорному чаї, червоному перці, цитрусових, яблучній і виноградній шкірці.
Різновиди флавоноїдів - антоціаніни, катехіни, аурони і інші, що володіють аналогічними рутину якостями, у великій кількості містяться в більшості фруктів і овочів, що мають червоне і фіолетове забарвлення: айві, персиках, абрикосах, смородині, суниці, малині, червоному винограді, а також какао , зеленому чаї і сої. Добова норма флавоноїдів - до 50 міліграмів. Однак небезпека їх передозування виключається: організм людини, наділений здатністю саморегулювання, надлишок флавоноїдів просто виводить з сечею.
Користь вживання в їжу продуктів, до складу яких входять флавоноїди, очевидна. Тим більше що це в основному фрукти і овочі, а в них, крім рослинних поліфенолів, міститься багато цінних для організму речовин. Це водорозчинні вітаміни, пектини, необхідні для підтримки тургору тканин, і целюлозні волокна (клітковина), які відіграють важливу роль в процесі травлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені довели корисність цільнозернового хліба