Ми рідко уявляємо собі ранок без горнятка запашної кави. Протягом дня ми відчуваємо приплив сил та енергію. Саме кава допомагає нам прокинутися і почуватися бадьоро. Та чи корисна вона для нашого організму?Чому кава шкідлива для здоров'я?
Шкода для нервової системи і психічного здоров'я
Тривала стимуляція тканин нервової системи призводить до того, що вона постійно знаходиться в збудженому стані і відчуває надмірні навантаження. Така її напружена робота викликає виснаження нервових клітин, і вони не можуть забезпечувати злагоджену роботу всіх систем і органів.
Шкода для серцево-судинної системи
Перезбудження нервової системи викликає активацію роботи судинного центру, і у людини частішає пульс і підвищується артеріальний тиск, т. к. серце починає скорочуватися швидше, а судини звужуються. Незважаючи на короткочасність такого впливу кофеїну, у кавоманів, які п'ють каву часто, постійна напружена робота серцево-судинної системи призводить до підвищення ризику розвитку артеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби серця.
Шкода для обміну речовин
Споживання кави призводить до порушення засвоєння таких мікроелементів і вітамінів: натрій; калій; магній; вітамін В6 і В1; кальцій. В результаті нестачі мікроелементів у людини починають псуватися зуби, розвивається остеопороз, з'являються часті болі в шиї і спині. Недолік магнію і вітамінів В6 і В1 викликає порушення в системі кровопостачання, і у людини можуть спостерігатися порушення серцевого ритму, головні болі, дратівливість та інші симптоми порушення мозкового кровообігу.
Шкода для нормальної ваги
Надмірне споживання кави призводить до появи зайвих кілограмів. До такого висновку прийшли багато вчених, які вивчали вплив кофеїну на організм людини. Виною появи зайвого жиру стає гормональний дисбаланс, що провокується надмірної виробленням залозами кортизолу. Через це щитовидна залоза починає функціонувати неправильно, і у людини відбувається уповільнення всіх обмінних процесів, а під шкірою з'являється більшу кількість жиру.
Шкода для печінки
Деякі з лікарів-гепатологів рекомендують хворим з цирозом, що розвиваються при гепатиті С або при алкоголізмі, приймати невелику кількість цього напою з додаванням молока. Однак слід зазначити, що надмірне вживання цього напою здатне завдавати шкоди цьому життєво важливому органу. Крім цього, печінка бере участь у виробленні ензимів, необхідних для розщеплення речовин, що містяться в каві, і їх метаболізму. В результаті печінка кавоманів відчуває дедалі більші навантаження, виснажується і у людини підвищується ризик розвитку гепатиту.