олоко - унікальний по своєму складу продукт. Його основу складає вода - 87%, а в інших 13% міститься близько 80 мінеральних елементів, необхідних для нормального зростання і функціонування організму людини, - вітаміни (A, групи В, З, D, Е), білки, вуглеводи, жири і мікроелементи (кальцій, фосфор, рибофлавін, калій, ніацин, магній). Цікаво, що коров'яче молоко містить в 300 разів більше білку казеїну (джерела восьми незамінних для людини амінокислот), чим грудне молоко.
Раніше молоко часто ставало джерелом хвороб. Щоб розв'язати цю проблему французький мікробіолог Луї Пастер винайшов метод термообробки молока, який був названий в його честь - пастеризація. При пастеризації знищуються хвороботворні бактерії, але незайманими залишаються їх спори, стійкіші до дії високої температури.
Тому термін придатності такого молока - декілька днів. Потім спори перетворюються у бактерії, в молоці починаються процеси бродіння і перед вживанням його необхідно прокип'ятити. Увы, при кип'яченні руйнуються багато корисних речовин, і користь від молока різко зменшується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Сезонні фрукти, що продовжують життя