Ви вперто дотримуєтесь дієти, не забуваєте про спорт, однак вага й досі стоїть на місці. В чому причина? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
1. У вашому раціоні забагато білка Білки (риба, м'ясо, бобові) насичують швидко і надовго. Але якщо такої їжі в раціоні занадто багато (а на цьому принципі засновані деякі модні дієти), pH-фактор внутрішнього середовища організму з лужного змінюється на кислий. Як наслідок - активність гормонів і ферментів зменшується, обмін речовин сповільнюється, а вага починає йти повільніше.
2. Ви надто захоплюєтесь фруктами У солодких ягодах і фруктах (особливо в винограді, інжирі, мандаринах, вишні, черешні) є прості цукри, які можуть відкладатися про запас у вигляді жиру. Тому їсти їх бажано не більше 250-300 г в день і краще через 1-1,5 год після основного прийому їжі.
3. Ви не вмієте поєднувати продукти правильно Жири та вуглеводи (наприклад, білий хліб і цукор) - найшкідливіші для фігури. Але небезпечні не стільки ці продукти самі по собі, скільки їх поєднання в одному продукті або на одній тарілці, та ще у великій кількості. З цієї причини варена ковбаса або шматочок торта набагато гірше для фігури, ніж просто два шматки цукру в чаї або скибка хлібу.
4. Ви досі не снідаєте Пропустивши ранкову трапез, а потім налягаючи на обід чи вечерю, ви завантажуєте шлунок набагато більше, ніж потрібно. Приймайте їжу 5-6 разів на день (3 основні прийоми їжі і 2-3 перекусу), невеликими порціями.
5. І, звісно, ви "забуваєте" про вечерю Організм так влаштований, що саме ввечері він починає відкладати жири про запас. На цьому і базується рекомендація - не їсти після 18:00. Однак, по-перше, відмова від вечері часто призводить до переїдання в першій половині дня. По-друге, надто тривала перерва між їжею може порушити гормональний баланс і роботу системи контролю апетиту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою