Японські фахівці провели ряд досліджень, які показали, що основною причиною нічних підйомів в туалет є надмірне вживання солі. Відомо, що часте нічне сечовипускання в медицині називається ніктурія і страждають від нього в основному люди після 60-ти років.
Таке нічне пробудження практично завжди супроводжується порушенням сну і в цілому негативно впливає на здоров'я людини. Для перевірки своїх припущень дослідники вивчили 300 добровольців, в раціоні яких поступово знижували кількість споживаної солі. В результаті виявилося, що в процесі зниження її споживання, почали зменшуватися і нічні підйоми в туалет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка сіль найкорисніша для здоров'я?Експеримент тривав близько трьох місяців, а його результати показали, що і денні, і нічні походи в туалет у пацієнтів зменшилися в середньому у два рази. При цьому 98 осіб, які, як і раніше, вживали більше солі, ніж зазвичай, відвідували туалет і раніше. Кількість споживаної солі, як правило, не вважається причиною никтурії. Зазвичай лікарі звертають увагу на кількість води, яку пацієнти випили перед сном, а також на проблеми з сечовим міхуром і передміхурової залозою у чоловіків.
Нагадаємо, що раніше встановлено, що коли людина старіє, відбуваються гормональні зміни, які змушують вночі виробляти більше сечі. У чоловіків з віком також починає зростати передміхурова залоза. Збільшена простата може тиснути на міхур і збільшувати потребу в сечовипусканні.
Але це ще не все. Ніктурія може бути ознакою іншої проблеми зі здоров'ям, наприклад, діабету, проблем з серцем або пов'язаного зі сном стану, такого як апное (хропіння) уві сні.
Медики рекомендують вживати на день не більше 6 грамів солі для балансу в організмі дорослої людини і 2 грами дитині.