Обов'язково і якомога більше вживати воду, якщо ви зіткнулися з циститом. Вода розчиняє сечу, роблячи її менш кислотною і концентрованою. А значить, вона рідше дратує сечовий міхур. Зробіть вибір на користь складних вуглеводів, включаючи коричневий хліб і рис, киноа, боби і різного роду крахмалосодержащие овочів коренеплодів на кшталт картоплі, батату і ріпи. Це дозволяє запобігати запори і боротися з їх проявами. Складні вуглеводи багаті клітковиною, яка також допомагає при циститі.
Вживайте журавлинний сік, оскільки він слабка кислота і не дає бактеріям приєднуватися до стінок сечового міхура, що ускладнює поширення інфекції. Налягайте на свіжі фрукти і зелені листові овочі, які зміцнюють імунну систему. У вашому раціоні має бути присутнім натуральний йогурт, що забезпечує організм пробіотиками та цінними бактеріями. Не забувайте і про пребіотики, що створюють необхідну навколишнє середовище для бактерій.
А ось продукти харчування, що володіють високою кислотністю і призводять до запалень, потрібно виключити з раціону. До них відносяться чай, кава та інші напої з кофеїном, алкоголь, перероблене м'ясо і спеції. Відмовтеся від простих вуглеводів на зразок білого хліба і рису. Перестаньте годувати ті противні бактерії, які і призводять до загострення циститу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як лікувати цистит: правила гігієни