Медики нагадали, що давним давно один з найвідоміших мікробіологів Луї Пастер зумів вивести в желатиновому бульйоні колонії бактерій. Що говорить про те, що це найсприятливіших середовище для бактерій, в якій вони розмножуються "зі швидкістю світла". Тому холодцем або заливною рибою отруїтися найпростіше.
Лікар-дієтолог попереджає, що готувати холодець на тиждень не варто. Краще зварити на день-два, але бути впевненим, що ви не отруїтися. І то за умови, що ви правильно його приготували.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Як майонез допомагає стати красивішими? Часто зварене м'ясо господиня перебирає руками, а потім заливає бульйоном, то руки, які б чистими вони не були, все одно є джерелом бактерій. При попаданні їх в холодець, вони тут же починають розмножуватися. І як разом, вживати такий холодець можна не більше однієї доби.
Щоб уникнути потрапляння бактерій, після того, як ви переберете м'ясо, проваріть його ще хвилин 10 в тому ж бульйоні, в якому воно варилося. І вже після це розливайте блюдо за формами.
Також дієтолог порекомендувала не заправляйте салати відразу ж після їх приготування. Так, вони так краще просочуються, а й псуються теж швидше. Також вона не рекомендує ставити на велику кількість салатів. Краще дістати 1-2 страви, а коли гості їх з'їдять, то досіпать з холодильника свіжі.
Також слід пам'ятати, що нарізати м'ясо, рибу та овочі необхідно на різних обробних дошках. Це запобіжні заходи необхідні для того, щоб з сирих продуктів не потрапили бактерії і палички в ті, які не будуть проходить термообробку.