Чай містить багато цінних для здоров'я компонентів, проте пити його в кількості, перевищує чотири чашки за день, не варто. Контролювати його кількість потрібно так само, як і у кави.
"Чай - напій дуже корисний, практично не має обмежень. Але людям з підвищеною нервовою збудливістю багато чаю пити не варто, особливо міцно завареного", - заявила Соломатіна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звичайний маникюр може нашкодити здоров'юВона нагадала, що особливо високою концентрацією кофеїну має зелений чай - його пити, не рахуючи чашки, може бути особливо шкідливим. Це потрібно пам'ятати в першу чергу людям з підвищеним тиском, психічними розладами, проблемами сну. При подібних порушеннях класичним чаїв та кави краще віддати перевагу трав'яні напої, сказала лікар.
"Наприклад, на ніч корисно пити ромашковий чай, а в сезон застуд - напої з шипшини або женьшеню, обліпихи, імбиру", - підказала дієтолог.
Любителям чаю експерт нагадала, що чай має сечогінний ефект - це ще одна причина того, чому його шкідливо пити багато. Так само, як у випадку кави, після чаю слід вживати чисту воду, пояснила лікар.
Щоб зберегти корисні речовини чаю по максимуму, слід заварювати його НЕ окропом, а гарячою водою, уточнила медик.