Після зимових свят печінка, яка відіграє важливу роль в травленні, процесах обміну речовин, очищення організму від токсинів, потребує особливого контролю
Найнебезпечніші для печінки продукти
Особливість печінки - відсутність больових рецепторів, внаслідок чого вона не подає сигналів. Тому якщо у вас є такі симптоми, як швидка стомлюваність, набряклість, поганий апетит і болі в животі, то ситуація з печінкою близька до критичної.
Щоб запобігти серйозним захворюванням, потрібно зменшити вживання ряду продуктів.
Алкоголь
Спиртне викликає токсичне ураження життєво важливого органу. Важливу роль відіграє тривалість вживання алкоголю. Щоденне вживання більш небезпечне, ніж періодичний прийом, при якому печінка має можливість відновлюватися. Тому, щонайменше, два дні на тиждень слід утримуватися від вживання алкоголю взагалі. Зловживання спиртним призводить до цирозу печінки.
Солоні продукти
Надлишок солі в організмі призводить до руйнування клітин печінки і сприяє їх загибелі. Головний шкідливий чинник - надлишок натрію, який міститься в складі солі. Інститут медицини рекомендує, щоб здорові дорослі споживали не більше 1500 мг (1,5 г) натрію на добу.
Фастфуд
Регулярне споживання таких продуктів сприяє ожирінню печінки. Дослідники з Університету Джонса Хопкінса з'ясували, що велика кількість жиру в стравах поступово вбиває клітини, що регулюють роботу печінки і призводить до запальних процесів. Наслідки після споживання фастфуду можуть бути вельми серйозними і довести до цирозу.
Солодкі продукти
Цукор призводить до сильної завантаженості печінки і може викликати не тільки ожиріння, але і рак печінки. Дослідження доводять, що високий рівень глюкози стає причиною порушення вуглеводного і ліпідного обмінів. Це збільшує навантаження на печінку в кілька разів. Рекомендують не перевищувати добову норму цукру - 6 ложок в день у всіх продуктах і напоях.
Червоне м'ясо
Надлишок червоного м'яса в раціоні збільшує ризик розвитку гепатозу. Дослідники з Університету Хайфи довели, що значна концентрація червоного і переробленого м'яса в раціоні підвищує ризик розвитку небезпечного жирового гепатозу, а також підвищення резистентності до інсуліну. Після 40 років норма споживання м'яса в день різко знижується, тому потрібно намагатися обмежувати себе в цьому продукті.
Щоб підтримувати здоров'я печінки потрібно: - регулярно відвідувати лікаря і проходити медичні обстеження; - стежити за харчуванням; - позбутися від шкідливих звичок таких, як куріння, алкоголь, переїдання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 запитання до дітей, щоб вони самі розповіли свої секрети
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?