Медики стверджують, що багата на рослинний білок сочевиця дуже корисна для здоров'я в цілому, але особливо - для шлунково-кишкового тракту
Білковий лідер
В Україні сочевиця не користується особливою популярністю у населення. А дарма. Цей представник сімейства бобових надзвичайно корисний для здоров'я людини.
Вітчизняні та зарубіжні дієтологи настійно рекомендують включати сочевицю в раціон харчування кожної родини. Адже ця рослина - лідер за кількістю в ній рослинного білка. Завдяки цьому факту, сочевиця ідеально підходить для людей, які хочуть набрати м'язову масу, наприклад, для спортсменів.
Виявлено запаси міді і заліза
Регулярно включаючи в меню сочевицю, людина збагачує організм корисними вітамінами і мінералами. Наприклад, в червоній сочевиці багато міді, марганцю і заліза. У зеленій - вітаміну В9 і фолієвої кислоти. Інші вітаміни в ній також присутні, але в меншій кількості.
Крім цього, як запевняють дієтологи, кожен сорт сочевиці дуже багатий на поліфеноли - антиоксиди, що захищають організм від важких, вірусів і бактерій. Саме вони допомагають довгі роки зберігати стрункість тіла і чистоту шкіри.
Секретний інгредієнт
Люди, які віддають перевагу стравам з сочевицею, менше ризикують отримати проблеми з серцем і судинами. Речовини, що входять до складу бобових: магній, фолієва кислота, В12 і інші - допомагають зміцнювати кровоносні судини і перешкоджають утворенню бляшок холестеринів.
Але, мабуть, найціннішою властивістю сочевиці є усунення проблем з роботою органів шлунково-кишкового тракту. Якщо є цей продукт регулярно (хоча б 3-4 рази на тиждень), людина може назавжди забути про такі неприємні ускладнення, як запори, здуття живота, дисбактеріоз, синдром подразненого кишечника та інші. У цьому допоможе рослинна клітковина, волокна якої стимулюють стінки кишечника і допомагають таким чином налагодити стабільну його роботу.