Лікар-дієтолог розповіла, чому не варто відмовлятися від звичайних продуктів на користь тих, де знижений вміст жирів
Це модно
Сьогодні модно думати про своє здоров'я, сидіти на дієтах і докладно опитувати офіціантів про калорійність пропонованих ними страв. У числі популярної їжі - знежирені продукти. Наприклад, сир і так далі.
Однак такий перекіс в харчуванні не зовсім корисний для організму. Чому не варто повністю переходити на «знежирену дієту» докладно розповіла гастроентеролог Нурія Діанова.
Сім раз подумай, один - поїж
В першу чергу «перенастроювання» власного раціону харчування може привести до банального переїдання. Адже в знежирених продуктах менша калорійність, а потреби організму при цьому не змінюються. Тому люди, нібито перейшли на сторону ЗСЖ, намагаються заповнити дефіцит калорій, зробивши акцент на кількість улюблених продуктів. І замість 150 грамів звичайного сиру з легкістю з'їдають 300-400 грамів - знежиреного.
Більш того, деякі громадяни вважають, що якщо в продукті менше калорій, то і ласувати їм можна без обмежень. Однак, це не так.
- Якщо продукт маложирний або знежирений, це не означає, що його можна їсти з ранку до вечора, - попереджає Діанова.
Чим небезпечний «дієтичний» сир?
При безконтрольному поїданні «майже корисних» продуктів, на думку лікаря, можна перенаситити свій організм зовсім некорисними речовинами. Наприклад, різними харчовими добавками. Їх у величезних кількостях додають в знежирені продукти виробники, так як «покращений» продукт втрачає не тільки калорійність, але і звичний смак, консистенцію.
До речі, в ряді випадків натуральні тваринні жири виробники замінюють рослинними. А в них міститься багато дуже некорисних трансжирів.
- Якщо продукт знежирений, значить, над ним «чаклували», - впевнена Діанова.
За її словами, в такі «дієтичні» продукти виробники можуть легко і щедро додати цукор, сіль, крохмаль, підсилювачі смаку.